Małżowiny nosowe alergia od roku

napisał/a: picia10 2016-11-23 10:06
Dzień Dobry jestem po 2 operacjach przegrody nosa robionych na nfz oraz po krioterapi na małzowiny nosowe którą miałem w 2010 roku 5 lat spokoju. Od tamtego roku zaczeły sie przygody ze zdrowiem tydzien kataru, 2 dni niedroznosci , 3 miesiace spokoju itp zrobilem testy alergiczne i nagle wyszło ze jestem uczulony na roztocza i trzeba odczulac, gdy tylko wrocilem od alergologa problemy z zatykaniem przeszły i mialem rok spokoju, od 10 pazdziernika wzielo mnie znowu zatkania nosa obustronne ewentualnie jedna niedroznosc poszedlem do laryngologa ktory zajmuje sie małzowinami i opinia Przegroda dalej na prawa strone skrzywiona ale zrobiona na 5- małzowiny powiekszone Lekarz twierdzi w pana przypadku jest tylko leczenie zachowawcze tzn cirrus oraz pronosal odczulic sie i ewentualnie jak nie przejdzie pomiejszyc malzowiny i brac dalej leki ew przegroda do poprawy.
Od wczoraj biore leki cirrus 2 razy dziennie oraz pronosal jakas poprawa jest ale jedna strona jakby dalej opuchnieta w srodku chodz ustapil katar napady kichania itp. Mam 3 Pytania
1.Czy caly czas bede musial jechac na lekach typu cirrus pronoal avamys ? czy po odczuleniu i zmiejszeniu małzowin objawy ustapia?
2.Czy dalej delikatnie skrzywienie przegrody ma wplyw na katary skoro po zabiegu małzowin od 5 lat nie mialem zadnego problemu z oddychaniem?
3. Jaki zabieg jezeli by byl potrzebny zrobic radiofale wymrazanie bo oba sa w tej samej cenie, który bedzie najskuteczniejszy ?

Pozdrawiam Piotrek
napisał/a: radek07 2016-11-23 10:21
Czy w jamie nosowej czujesz pieczenie lub kłucie?
napisał/a: picia10 2016-11-23 10:46
pieczenie to nie bardziej swędzenie powiedzmy tak wstaje rano i czuc odrazu katar zapchanie nosa obustronne lub jednostronne nieraz po spaniu jedna dziurka całowicie wykluczona z obiegu , odkad biore leki jest poprawa ale dalej jedna strona dyskomfort nieraz powiedzmy mialem tak rano katar po południu nos zdrowy nieraz nos zdrowy wieczorem 40 kichniec katar w jednej dziurce
Dziś mam odczulanie
napisał/a: radek07 2016-11-23 15:04
Czy któraś strona nosa zatyka się częściej?
napisał/a: picia10 2016-11-23 16:48
jezeli juz sie zatykaja to obustronie np 2 godziny lepiej prawa 2 godziny lepiej lewa albo caly dzien wporzadku ale w prawej stronie odczuwam nawet jezlei jest odetkana bardziej dyskomfort bo lewa nawet jak mniej pracuje to nie czuc az tak tego
napisał/a: radek07 2016-11-23 18:56
Zastanawiam się czy problem nie jest o podłożu neurologicznym.

Nie zauważasz dziwnych objawów w innych częściach ciała? Nie czujesz jakichś pulsów, drętwień lub opuchlizn w różnych częściach ciała?
napisał/a: picia10 2016-11-24 19:26
własnie nic nie czuje odkad biore pronosal cirrus pomoglo chodz tak na 99 procent wiem ze mam problem z małzowinami i alergia ale predzej bym sie zastanwaial czy jakiegos wymazu nie zrobic:)
napisał/a: radek07 2016-11-24 19:28
A masz jakieś tomografie na płytach?
napisał/a: picia10 2016-11-24 21:35
Nie nie mam ponieważ od 5 lat nie chorowałem dosc czesto się badam i nic mi nie dolega, oprocz alergi na roztocza, kolego a powiedz mi czy dieta moze miec wplyw na blone sluzowa nosa ? bo na pokarmy nie jestem uczulony i czy biorac pronosal można biegac cwiczyc normalnie ?
napisał/a: picia10 2016-11-25 18:15
ogolnie jezeli chcialbym poprawic zabieg to jaka metoda jest najlepsza radiochirurgia kriochirurgia moze jeszcze jakas inna ?