Mały wypadek + kolano

napisał/a: hultek 2007-08-11 14:32
Witam...

wczoraj zaliczyłem mały wypadek na skuterze - otóż jechałem sobie z bratem (brat kierował, ja z tyłu) i zajechaliśmy na taki placyk, na którym była sama trawa.. Jechaliśmy ~50km/h (max jak na ten skuter) i zaczęliśmy nagle hamować, a że było dość ślisko, to wywróciliśmy się.
W skuterze rozwaliło się lusterko, a ja wpadłem kolanem na szkło (miałem krótkie spodenki)...
No i rozciąłem sobie kolano w dwóch miejscach, a na dodatek wyskoczyła mi taka mała biało-różowa kulka.
Mała, może z 0,5cm średnicy - może 1cm...

Zastanawia mnie, co to jest...
Wie ktoś może z Was? :P

No i czy to naturalne, że nie mogę teraz tej nogi zgiąć (jak próbuję, to straaasznie boli).

Kilka osób powiedziało, że ta 'kulka' to może być jakiś tłuszcz, inni - że chrząstka, a jeszcze inni, że to jeszcze co innego (jakieś wymysły.. ;P).

Dodam, że ta 'kulka' jest dość gładka i miękka.. Ale boję się jej dotykać.

PS: Wybaczcie, że tak się rozpisałem. ;)
napisał/a: Ania_204 2007-08-11 15:53
Witam. Niestety nie jest to naturalne,byś nie mogł zginać nogi. Gdzie pojawiła sie ta "kulka". Określ miejsce. Jeśli jest miękka, to trudno okreslić co to może być. Powinieneś udac sie do ortopedy. Pozdrawiam.
napisał/a: hultek 2007-08-11 16:05
Małe sprostowanie - zginać mogę, ale tylko trochę. Jak próbuję dalej, to odczuwam ból.

A tutaj pokazane mniej-więcej miejsce 'kulki':
http://www.vpx.pl/files/3mjjrmdzae4z3aigmmdm.jpg

Zdjęcie nie jest moje, znalezione w internecie.. ;)

Aha, ktoś powiedział, że ta 'kulka' to może być rzepka - może?
napisał/a: Ania_204 2007-08-11 16:14
Witam. Sprostowanie do czyjejś wypowiedzi. To na którym znjaduje sie ta kulka to po prostu rzepka. Powinienieś naprawdę udać sie do lekarza. Moim zdaniem może to być chrząstka, ale trudno powiedzieć coś więcej bez badania. Jeśli to bolące miejsce rób sobie okłady z lodu. Może to się wchłonie,ale pewności nie daje. Pozdrawiam.
napisał/a: hultek 2007-08-11 16:17
A możliwe, że to kulka 'ropy'? (nie wiem, jak to się fachowo nazywa..)
napisał/a: Ania_204 2007-08-11 16:28
Jest to możliwe...
napisał/a: hultek 2007-08-11 16:29
A i ostatnie pytanie - jak sobie to kolano rozciąłem na szkle, to możliwe, że się jakieś zakażenie wdało czy coś?
Bo ja w szpitalu nie byłem, tylko to przemyłem...

No i wszystkie szczepienia 'zaliczyłem'... Jestem regularnie szczepiony.
napisał/a: Ania_204 2007-08-11 16:41
Pytanie czy przy rozcięiu cos się pojawiło? Jakiś wyciek? Jeśli wszystko przemyte, mam nadzieję,że wodą utlenioną, to nie powinno być zakażenia. Jeśli wszystko czyste wokół to powinno być dobrze.
napisał/a: hultek 2007-08-11 17:45
Ania_204 napisal(a):Pytanie czy przy rozcięiu cos się pojawiło? Jakiś wyciek?
Krew leciała, ale przemyłem.. :)

Dzięki wielkie. ;)