Mały astygmatyzm a okulary do komputera

napisał/a: Łukasz876 2013-02-11 22:14
Witam,
Mam od tygodnia okulary, które mają mi służyć do pracy przy komputerze. Okulary z antyrefleksem.
Podobno mniej oczy się meczą i dlatego zdecydowałem się pójść do okulisty.
Wyszło że mam na jednym 0,25 a na drugim 0,5. (Astygmatyzm -jeśli to ma znaczenie).
Nie wiem w końcu czy "+" czy "-", ponieważ na teście gdzie 3 razy zapuszcza się krople lekarz wpisał +albo -, a następnego dnia u innego lekarza gdzie miałem dobór szkieł siedziałem 40-50 minut, bo nie mogliśmy nic dobrać. I lekarz dał w końcu inne szkła niż wynikało z tego badania z kroplami, mówiąc że przy takich małych wadach to ciężko ocenić czy to + czy -. Więc nie wiem, czy ja mam dobrze dobrane te okulary. Tym bardziej, że na jedno oko było mówione, że nie ma wady, po 20 minutach wyszło, że będzie 0,25 a na koniec lekarz powiedział, że w prawdzie na tym oku jest mniejsza wada ale tak naprawdę jest ono słabsze.

Wiem, że nie jasno to napisałem ale nigdy nie nosiłem okularów i nie mam pojęcia o tych sprawach.


I tu moje pytanie, czy jeśli teraz dobrze widzę i zacznę używać okularów do komputera (więc 5 dni w tygodniu po 8 godzin) to oczy się przyzwyczają i później będę źle widzieć bez nich?

Czy po jakiś czasie nie okaże się że muszę je nosić przez cały dzień a nie tylko przy komputerze?
Teraz widzę dobrze zarówno w "normalnym funkcjonowaniu" jak i w pracy przy komputerze a do okulisty poszedłem, bo słyszałem, że oczy będą się mniej męczyć przy okularach z antyrefleksem

Może najlepiej byłoby kupić zerówki z antyrefleksem?


dziękuję za pomoc i wybaczcie jeśli niektóre pytania są bez sensu ale temat okularów itp. jest dla mnie nowy :)