Małopłytkowośc a wysiłek fizyczny

napisał/a: bartii9512 2011-09-05 18:09
Witam, mam 16 lat, w Kwietniu tego roku rozpoznano u mnie małopłytkowość, wcześniej (ostatnie badanie miałem robione około 2-3 lat temu) miałem prawie 300 tyś płytek a teraz wahają mi się między 50 a 70 tyś. Czy w związku z tym mogę ćwiczyć na lekcjach wychowania fizycznego bez żadnych obaw?
napisał/a: opilek 2011-09-06 23:26
Czy jest prowadzona diagnostyka małopłytkowości? Powtórzyłeś morfologię od wykonania tej w kwietniu?
Jak wygląda reszta parametrów w morfologii?

Czy zauważyłeś łatwiejsze siniaczenie się? Czy uprawiasz jakiś sport? Bierzesz jakieś leki na stałe?

Jeśli płytki utrzymują się powyżej 50 tysięcy, nie powinno być problemu z krzepliwością, doradzam jednak ostrożność, czyli udział w w-f tak, ale lekkoatletyka, siatkówka i basen; natomiast ogranicz sporty kontaktowe (piłka nożna, koszykówka, sztuki walki) dopóki nie wyjaśni się przyczyna małopłytkowości.
napisał/a: bartii9512 2011-09-07 21:21
W kwietniu badania powtarzane miałem około 4 razy a potem co miesiąc, nieraz nawet częściej jak były potrzebne aktualne badania. Zawsze wychodziło nie mniej niż 50 i nie więcej niż trochę ponad 70 tyś.
Siniaki wychodzą łatwiej niż wychodziły kiedyś, nie mam wybroczyn. Pozostałe parametry są dobre