Małopłytkowość a praca w służbie więziennej

napisał/a: Jamajca 2012-11-20 10:55
Witam.

Mam 24 lata i małopłytkowość (92-125 tys płytek). Ta choroba została u mnie wykryta przez przypadek w wieku gimnazjalnym. Już wtedy hematolog stwierdził, że przechodzę ją bez skazy krwotocznej. Faktycznie nigdy nie miałem krwotoków, siniaków, pękających żyłek w oczach. Uprawiam aktywnie sport ( gram w piłkę ) i nic mi nigdy nie było. Problem pojawił się wczoraj gdy na wojewódzkiej komisji lekarskiej po zobaczeniu moich wyników wystawili mi "niezdolność do pracy w służbach mundurowych". Miałem papiery od hematologa, że przechodzę chorobę bez skazy ale nic to nie pomogło. Teraz będę pisał odwołanie do okręgowej komisji. Prosiłbym o jakąś radę czym mam argumentować moje zdanie :( Jestem załamany. Przeszedłem wszystkie testy i się okazuję, że lekarz w złym humorze ( nie chciał nawet ze mną rozmawiać, nawet mnie nie obejrzał ) decyduje o mojej przyszłości. Z góry dziękuje za pomoc

PS. W mojej najbliższej rodzinie 3 osoby mają jeszcze małopłytkowość oczywiście bez skazy krwotocznej

PS2. Hematolog powiedział mi kiedyś, że nie mam co do niego przyjeżdzać bo taki się prawdopodobnie urodziłem i nic z tym nie zrobimy