małopłytkowość 101tys. i co dalej????proszę o odpowiedz.

napisał/a: diomeda1 2007-10-10 19:22
NO wiedz w morfologi wychodził mi bardzo niski poziom płytek....44, 37 , 16 tys. ale na rozmazie cytrynianowym 101 tys. Stwierdzono małopłytkowość do obserwacji. Można w jakiś sposób podnieść sobie ilość płytek?czy obniżenie ich może być spowodowane dietą odchudzajacą???
napisał/a: wiki13 2007-10-12 15:59
witam mam tez problem z płytkami krwi mam ich 100 i ciagle maleja biore tamoxifen czy to morze byc przyczyna spadku prosze niech ktos odpowie
napisał/a: diomeda1 2007-10-12 21:42
Wiki proponuje przeczytać .... http://www.kulturystyka.pl/artykul58/ to coś ...
"Najczęściej jest on dobrze tolerowany, jednakże przedłużające używanie bądź stosowanie wysokich dawek może doprowadzić do:

- wysypek skórnych,
- osłabienia,
- nudności i wymiotów,
- „uderzeń gorąca”,
- hiperkalcemii,
- leukopenii i małopłytkowości,
- zwyrodnienia w obrębie oczu (np. zaćma),
- depresji,
- zawrotów i bóli głowy,
- silnego uszkodzenia wątroby (stłuszczenia, żółtaczki, nowotworów),
- czy nawet powstania nowotworów, głównie jelita grubego, odbytu i żołądka."
napisał/a: wiki13 2007-10-14 16:19
dziekuje za odpowiec ,ale ja biore tamoxifen jako lek uzupełniajacy po chorobie nowotworowej i nie wiem kiedy mam apelowac o pomoc narazie lekarze nie reaguja a płytki coły czas spadaja jaka liczba płytek jest alarmowa ?
napisał/a: diomeda1 2007-10-14 18:04
No wiesz ja nie jestem lekarzem..... to co wyczytałam na necie to: 100 tys płytek krwi już należy obserwować. Alarmujące jest jak zaczynasz z byle powodu mieć siniaki na całym ciele i wybroczyny krwi, ewentualne krwawienia przedłużające sie i obfite np. miesiączka.Ale bardzo alarmującym też jest poziom płytek krwi od 30 -20 tys....wtedy biegiem do lekarza......poza tym dobrze by było żebyś zrobiła sobie badanie krwi na cytrynian bo mogą ci się płytki krwi sklejać i wychodzi zafałszowany wynik ilości płytek...w moim przypadku tak było. wychodzilo mi już nawet, że mam 16 tys. plytek a na cytrynian wyszło, że 101 tys.