Małe, swędzące pęcherzyki na dłoniach

napisał/a: anio0sia 2014-06-02 08:17
Witam serdecznie,

Piszę tutaj z nadzieją, że moje objawy mają podłoże alergiczne. Dlaczego z nadzieją? Otóż, trzy lata temu zdiagnozowano (?) u mnie świerzb, którego dość szybko się pozbyłam (to raz) i nigdy nikt z mojego otoczenia nie narzekał na żadne jego objawy, chociaż nie unikałam bezpośredniego kontaktu z bliskimi (przez długo okres czasu chodziłam ze swędzącymi ranami w niewiedzy). Teraz za każdym razem gdy odczuwam świąd, przepełnia mnie panika. Ale - do rzeczy!

Od dłuższego czasu sporadycznie pojawiają mi się na dłoniach małe swędzące pęcherzyki, podobne do tych ze zdjęcia:
http://www.prozdrowie.pl/Attached/Images/Slideshow/S11_11.jpg

Nie są umiejscowione blisko siebie, aktualnie mam dwa - każdy na innej dłoni. Swędzą mnie potwornie, natomiast po ściśnięciu wydziela się z nich przezroczysta ciecz. Zastanawiam się, czy nie jest to związane z alergią, tudzież z jakimś zapaleniem skóry... Zwłaszcza, że mam jeszcze inne, ale już bardziej "przyjemne" objawy.

Czasami okrutnie swędzi mnie skóra twarzy w wybranych miejscach - przypomina to ugryzienie komara z wyglądu, jednak gdy powstrzymam się od drapania, zaczerwienienie i niewielki obrzęk wkrótce znikają. Dwa razy w życiu spuchła mi twarz z niewiadomych przyczyn (lekarz stwierdził ostatnio, że to alergiczne zapalenie skóry i skierował mnie na zastrzyki domięśniowe), zaś każdy kontakt z męskim zarostem kończy się u mnie wysypką, która trochę swędzi, trochę piecze i szczypie.

Chciałabym wybrać się do lekarza, ale nie mogę się zdecydować, czy zapisywać się do dermatologa, czy do alergologa. Jeszcze wciąż siedzi mi w głowie ten świerzb... Proszę Was więc - czy moglibyście pomóc mi rozwiać moje wątpliwości i obawy?

Z góry dziękuję i pozdrawiam serdecznie,

Ania
napisał/a: ~Anonymous 2014-06-02 18:50
Twoje objawy sugerują alergię.Kontaktową i/lub pokarmową. Pozdrawiam.
napisał/a: anio0sia 2014-06-02 19:19
Renesans napisal(a):Twoje objawy sugerują alergię.Kontaktową i/lub pokarmową. Pozdrawiam.


Czyli mogę odetchnąć z ulgą? Naczytałam się o świerzbach, opryszczkach i tak dalej. Od wczoraj usilne błagania do nieba wznoszę, by to była jakaś alergia tylko ;)
napisał/a: ~Anonymous 2014-06-02 19:34
Takie alergie są czasem uciążliwe i ciężko wykryć co jest ich przyczyną. Warto zwrócić uwagę na to z czym alergizującym mamy kontakt i co jemy. Jeśli będą się często powtarzać i wzrośnie ich wysyp warto skonsultować to z alergologiem. :)
napisał/a: szminka2 2014-06-17 23:48
Ja miałam coś podobnego po kontakcie skóry z detergentami - i tu różnie: proszek do prania, płyn do zmywania naczyń, środki czyszczące, a nawet rękawiczki lateksowe, dlatego musiałam się przerzucić na winylowe. Tylko moje pęcherze nie miały tyle wody, raczej były bardziej suche i mniejsze, ale niektóre też były z wodną wybroczyną. Na pierwszy rzut poszłam do dermatologa, on przepisał primacor i zalecił wizytę u alergologa. Noi tam wyszła alergia kontaktowa. Teraz pilnuję się i nigdy nie robię nic w domu bez rękawiczek, no i jak na razi dłonie są czyste. Chyba i Ty powinnaś się wybrać do lekarza, obojętnie jakiego.
napisał/a: rekinek239 2014-11-20 15:39
Chyba w takim przypadku warto zasięgnąć porady alergologa. Ja na twoim miejscu najpierw spisałabym listę rzeczy, z czym mamy kontakt, no i też to co jemy ma duży wpływ.