Małe krostki na całym ciele

napisał/a: MGirl 2010-01-31 00:48
Ostatnio na ręce i na udzie wyskoczyło mi parę takich małych niby pryszczy i je zlekceważyłam. Później było ich coraz więcej i znalazłam na jakimś forum, że może być to alergia, więc wzięłam leki antyalergiczne i było lepiej, tzn krostki zaczęły znikać. Ale potem, po kilku dniach przestałam je brać i krostki znowu zaczęły wyskakiwać, no to znowu biorę leki, ale one się dalej mnożą!!! Teraz na udzie mam ich chyba z 15 i zaczęły wychodzić na ręce i drugiej nodze! Uhh to brzmi okropnie. Dodam, że mam 16 lat, ale to raczej nie jest trądzik to nigdy go nie miałam i na twarzy dalej nic.
Błagam powiedzcie mi co to może być!!!
Z góry dzięki :)
napisał/a: beta32 2010-01-31 08:56
Witaj MGirl. Tak wszystko możliwe, ze może to być alergia.......Alergenem moze być np; proszek do prania, również inną przyczyną ich powstawania,to depilacja, odzież , która nie przepuszcza powietrza.........czytałam, ze kapiel w krochmalu(mozesz dodać do ciepłej wody kilka łyzek maki ziemniaczanej)jest dobra na krostki, także przecieranie miejsc zmienionych sodą oczyszczaną rozpuszczona w szklance wody.....możesz także myć sie szarym mydłem......

Moja rada stosuj 3 razy dziennie wapno do picia......powinno pomóc.

Napisz jeszcze czy te krostki są różowe czy mają zmiany ropne?
napisał/a: MGirl 2010-01-31 11:02
No tak niektóre są ropne, jakby takie małe pryszcze. I myśłisz, że wapno pomoże?
napisał/a: ane7 2010-01-31 20:08
Niektóre podobnie wyglądające krostki,które Ty opisujesz wyskakują z zimna.Może nie ubierasz sie za ciepło (?)
Spróbuj nawilżac balsamem,albo udaj się do dermatologa w celu ustalenia przyczyny.
napisał/a: beta32 2010-01-31 22:32
Wapno na pewno niezaskodzi......przy wysypce wszelakiego rodzaju......wskazane....pozdrawiam