mała tarczyca, zwapnienia

napisał/a: sailormoon 2011-07-03 15:59
Co z tym robić?
Tarczyca mała o pstrej nieco podwyższonej echogeniczości o wyraxnych zarysach granic bez cech patologicznego unaczynienia w opcji P.D. W obrębie płata lewego na pograniczu z cieśnia zwapnienie otoczone hipoechogennym halo, w tym obszarze unaczynienie bardziej wzmożone. W otoczeniu tarczycy patologicznych struktur i węzłów chłonnych nie widać.

wymiary bardzo małe..w ogóle nie mieszczące się w żadnych normach. Dodam ze robiłąm TSH wszystko ok. Byłam nawet u ENDO ale ta powiedziała ze wszystko w porządku a samopoczucie nadal fatalne. Zrobiąłm wszystko na własną rękę. Prosze o pomoc, jakie jeszcze badania powinnam wykonać (tarczycowe) Dodam ze mam też zmiany w piersiach i czy to może być przyczyną złego funkcjonowania tarczycy?
djfafa
napisał/a: djfafa 2011-07-03 16:25
Ale nie napisałaś nic co można ocenić i Ci pomóc.
Napisz wymiary tej tarczycy, wyniki jakie masz, objawy, coś więcej o sobie, bo my raczej z fusów nie stawiamy diagnoz.
napisał/a: sailormoon 2011-07-03 16:40
lat mam 22. od jakiegos czasu czuje się fatalnie. złe samopoczucie, nudności, problemy z jedzeniem. zawsze byłam chuda ale ostatnio jeszcze mi się schudło ważę teraz 47 a mam 165 cm. jakieś dziwne akcje z sercem, np nic nie robię, lezę sobie a tu nagle serce zaczyna mi walić jak młot. Że nie wspomnę o tym, że cały czas czuje się jakbym była przed okresem jestem bardziej nerwowa piersi mnie bolą tak ze już nawet stanika nei noszę.

TSH 2,100, PRL 720

ponadto mam zmiany w piersiach właściwie to nieokreślone jednoznacznie czy to gruczolakowłókniak czy torbiel. Niedługo wizyta u onkologa..

wymiary tarczycy to:
Płat prawy: 11x14x41mm Obj. 3.0 ml
Płat lewy: 9x16x40mm Obj. 3.01
cieśń 3 mm

Obj całk. 6.01

wn. obraz sugeruje zanikowe zapalenie tarczycy.

I mam problem bo do konca roku zapisy do endo już niemożliwe, a cholera kasy już nie mam :(
djfafa
napisał/a: djfafa 2011-07-03 16:54
Wiec tak. Objawy masz typowe dla nadczynności tarczycy, TSH masz bardzo dobre, które nie wskazuje na problem z tarczycą, ale samo TSH to za mało aby miec pewność.

Tarczyca bardzo mała, więc tutaj lekarz endokrynolog powinień coś z tym zrobić. Co? Nie wiem, na pewno rozszerzyć diagnostykę, na pewno o wolne hormony fT3 i fT4, może przeciwciała p.tarczycy aby sprawdzić czy to proces autoimmonlogiczny.