Mała próchnica i ból zęba po zaplombowaniu

napisał/a: monikaXYZ 2013-04-12 20:15
Witam,
Problem wygląda tak.. W styczniu miałam wyleczone dwa zęby koło siebie dolną szóstkę i siódemkę. Ubytki nie były duże. Ząb (zęby) zaczął boleć po zaplombowaniu przy nagryzaniu twardych rzeczy takich jak np. plaster świeżej bółki czy drobne twarde rzeczy jak np. orzeszki. Pani dr powiedziała że jest za wysoka plomba i to dlatego więc ją wyszlifowała ale to nic nie pomogło, posmarowała zęba flourem ale to tez nie pomogło. Tak naprawdę to nie minęło (a dziś jest kwiecień). Do tego w między czasie pani dr wyleczyła mi górną siódemkę i tam również była mała próchnica. Ząb również boli przy nagryzaniu twardych rzeczy. Pani dr zastanawia się co jest na rzeczy bo według niej tak nie powinno być. Zrobiła zdjęcie rtg dolnej szóstki i siódemki ale na zdjęciu wyszło że wszystko jest w porządku. Z tego co wiem jeśli to nie przejdzie to zęby będą leczone kanałowo ale pani dr jeszcze się przed tym wzbrania. Ten ból w tych zębach przy nagryzaniu nie jest duży, jakiś nie do wytrzymania ale jest i jest to dyskonfort. Mardzo prosze o porade bo nie chciałabym mieć tych zębów leczonych kanałowo tym bardziej że ubytki są niewielkie, a bardzo się tym stresuje bo chciałabym mieć to wszystko za sobą. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam
napisał/a: madola 2013-04-22 08:00
Ciężko cokolwiek stwierdzić. Ja zawsze po leczeniu zęba odczuwam dyskomfort. W każdym przypadku gryzę później drugą stroną, ale podejrzewam, że robiłaś podobnie. Jeśli to kanałówka to byłoby to moim zdaniem dziwne, ale jeśli nie będzie innego wyboru, to trzeba działać.