makaron pod paznokciem bardzo boli

napisał/a: Paweł1972 2016-02-16 21:32
Witam
Dwa dni temu podczas czyszczenia naczyń wbiłem sobie w palcu wskazującym kawałek makaronu "nitki" pod paznokieć.
Nie ma możliwości wyjęcia. Bardzo boli. Palec jest opuchnięty a na płytce widoczny jasny ślad makaronu który jest pod nią.
Co robić bardzo boli - a panicznie boję się chirurga. Czy jest możliwe że to jakoś mi przejdzie. Wariuję - Proszę o jakieś rady.
Serdecznie pozdrawiam i z góry dziękuję.
napisał/a: piotrosiama 2016-02-16 22:35
Nie ma co eksperymentować, możesz w tej chwili moczyć to miejsce w dobrze ciepłej wodzie z dodatkiem szarego mydła i jak nie pomoże to pozostaje chirurg.
napisał/a: Paweł1972 2016-02-16 23:47
Hm - to nie ma szans że to się jakoś rozejdzie ? Trybiotyk, maść z ichtamolem ? to nic nie da ? ---- chirurg to naprawdę ostateczność. Przechodziłem już kiedyś zastrzał i to był dramat. Teraz też się boję żeby nie doszło do jakiegoś zakażenia.
Naprawdę czekam na pomoc. Proszę oszczędzić mi chirurga
napisał/a: piotrosiama 2016-02-17 16:49
Jedyną w tej chwili możliwością działania w domu jest moczenie o czym wyżej wspomniałam, ale nie wiem jaki skutek osiągniesz. Najważniejsze jest by ten kawałek makaronu wydostał się spod paznokcia.
napisał/a: Paweł1972 2016-02-17 23:05
Dzięki bardzo za informację. Na dzień dzisiejszy palec jest bardzo opuchnięty i boli jak diabli paznokieć dziwnie zaczyna odstawać. Może gdzieś pęknie z boku bo chyba się tam ropa zbiera - piecze i czasami zaczyna rwać.
jeszcze czekam - daję radę. Co sądzisz bedzie ok?
Dzięki za wsparcie
Pozdrawiam
napisał/a: piotrosiama 2016-02-18 00:25
A moczysz ten palec ? Obawiam się jednak że nie ominie Cię chirurg, nie wiem czy jest sens zwlekać z wizytą.
napisał/a: Paweł1972 2016-02-22 16:40
Dzięki "piotrosiama"
Oczywiście palec moczę w riwanolu i stosuje na okrągło trybiotyk. Na chwilę obecną nie boli już tak bardzo. Nie ma rwącego bólu. jest opuchnięty i wyszła taka góla zapewne z ropą, Wolał bym ominąć chirurga może to się jakoś wchłonie.