ŁZAWIENIE

napisał/a: Kamilooo 2012-09-01 12:12
Witam. Obecnie mam 18 lat. Od 4-5 lat łzawią mi oczy praktycznie non stop. Byłem u kilku okulistów. Część z nich twierdzi, że moje powieki nie przylegają do oczu, stąd to łzawienie. Ale ja nie zauważyłem żadnych zmian i nie uległem żadnemu wypadkowi w tamtym okresie - przypominam sobie, że moje problemy zaczęły się od zwykłego kataru. Ja bym raczej stawiał na niedrożność dróg łzowych. Chciałbym się zapytać czy to możliwie, że powieki się mogły się sameodkształcići jaki jest ewentualny koszt zabiegu, ktory doprowadzi do prawidłowego ułożenia powiek.
http://img145.imageshack.us/img145/6161/dsc01609.jpg
http://img225.imageshack.us/img225/8793/dsc01608i.jpg
napisał/a: milowka 2012-09-03 11:30
Drogi Kamilooo!
Obejrzałam zdjęcia. Faktycznie lekki obrzęk wokół powiek świadczy o przewlekłym łzawieniu. Jednak nie będę Tobie w stanie pomóc on line. Przyczynę nadmiernego łzawienia musi zdiagnozować okulista. Ja tylko mogę powiedzieć, że zarówno niedrożność dróg łzowych, jak i odkształcenie powiek wchodzą w grę. Dają podobne objawy. Tylko lekarz specjalista jest w stanie ocenić drożność kanalików łzowych (poprzez wykonanie m.in. testu kanalikowego, testu zanikania fluoresceiny czy dakrocystografii).
Co do ewentualnego odkształcenia powiek, jest to możliwe. Wystarczy tylko niewielkiego stopnia złe ustawienie powiek względem gałki ocznej, żeby wywołać efekt ciągłego łzawienia. Prywatnie taki zabieg kosztuje ok. 2 do 3 tys. zł. Ale być może można go wykonać w ramach NFZ, gdyż nie jest to operacja kosmetyczna, a funkcjonalna. Pozdrawiam!
napisał/a: Kamilooo 2013-02-16 13:18
Witam. Po ponad 5 latach starań w końcu trafiłem na okulistę, który potrafił coś więcej niż tylko przepisać krople. Stwierdził, tak jak reszta - punkty łzowe nie przylegają do powieki, a więc będzie potrzebny zabieg, oczywiście na NFZ( na początku proponował prywatnie, a to cwaniak). Sprawdzał również drożność dróg łzowych, miał problemy ze wkuciem igły, ale ostatecznie płyn przeszedł do nosa i gardła. Chwilę po operacji powiek powiedział, że "teraz powinno być idealnie". Niestety kilka dni po zabiegu z przykrością stwierdzam, że NIC ON NIE DAŁ, A NAWET JEST GORZEJ NIŻ BYŁO.... Co wy na to?