Łzawienie oka

napisał/a: kamolak 2011-03-07 13:48
Witam niedawno miałem porażenie nerwu twarzowego lewa strona jakos udalo mi sie wrócic do normalnosci i prawie w 100% ta lewa strona twarzy jest władna .Jednak mam problem z nadmiernym łzawieniem lewego oka gdy ruszam ustami lub podczas posiłku czy jest na to rada jakis zabieg czy moze jakis inny sposób?
napisał/a: Butterfly:) 2011-03-07 14:27
Niestety jedyna rada jest uzbrojenie się w cierpliwość. Objawy powinny ustąpić z czasem. Aby nie narażac oka na dodatkowe podrażnienia, możesz stosować kropelki zapobiegające wysychaniu spojówek (np. sztuczne łzy-w aptece oniecznie zapytaj o preparat bez konserwantów). POwinieneś także chronić oko przed wiatrem, np. przez stosowanie okularów przeciwsłonecznych z zabudowanym bokiem (taki typ sportowy :) )
napisał/a: kamolak 2011-03-07 14:57
takie mogą byc?
http://www.thea.pl/sztuczne-lzy-hyabak.html
napisał/a: Butterfly:) 2011-03-07 15:01
Tak, mogą, ale pamiętaj, żeby nie stosować ich za długo. Na wszelki wypadek zapytaj jeszcze farmaceutę, czy te krople na pewno są bez konserwantów. Kanserwanty zawarte w kroplach niezbyt dobrze wpływają na oko, a o tym zbyt wiele sie nie mówi.
napisał/a: kamolak 2011-03-07 15:23
oki ale jestem troche smutny bo myslalem ze inaczej mozna z tym walczyc:(
napisał/a: Butterfly:) 2011-03-07 15:29
Niestety nic innego Ci nie podpowiem. W medycynie tak już jest, nie ma lekko ;) Skoro jednak pozostałe objawy ustąpiły, wszystko wskazuje na to, że i łzawienie z czasem przejdzie. Musisz uzbroić się w cierpliwość. Na pewno Twoim oczom nie pomaga także suche powietrze, które w sezonie grzewczym panuje w większości pomieszczeń, ale i to niedługo powinno się zmienić ;) Podkreślam jeszcze raz: krople do oczu-owszem, ale nie w nadmiarze. To także są leki i nie można stosowac ich bez umiaru, bo mogą bardziej zaszkodzić niż pomóc.
napisał/a: kamolak 2011-03-07 15:50
oki dziekuje bardzo:) a tak wogóle jestes lekarzem:)?
napisał/a: Butterfly:) 2011-03-07 15:53
Jeszcze nie, ale za kilka miesięcy już będe :)
napisał/a: kamolak 2011-03-07 15:59
:)
fajnie a jak masz na imie:)
napisał/a: kamolak 2011-03-08 22:49
a dlaczego te oko łzawi tylko wtedy jak ruszam ustami?