Łzawienie oka i problem z kanalikiem

napisał/a: ap 2006-11-16 10:47
Witam grupowiczów,
mam takie dziwne objawy w jednym oku i chciałbym się dowiedzieć czy ktoś może zna ten temat.
Chodzi o to, że w zewnętrznym kąciku prawego oka czuję praktycznie cały czas łzy (najbardziej przy oglądaniu TV i przy kierowaniu samochodem), a po oku snują mi się jakieś takie gęściejsze 'kluski' przeszkadzające w widzeniu. Jak pocieram oko żeby je usunąć, to przy naciskaniu gałki ocznej, czuję i słyszę jak coś przelewa się za okiem.
Poszedłem do okulisty.
Bibułkami zbadano mi, że mam marne łzawienie oczu, a głównie tego prawego. Reszta zdrowa.
Pani doktor postanowiła przepłukać mi kanalik łzowy solą fizjologiczną przy pomocy strzykawki z zatępioną igłą. I tu problem - igła nijak nie chciała wejść. Chyba ze 20 minut prób, nawet pod mikroskopem, i nie dało się. Czyli z przepłukania nici.
Dostałem na początek maść VitA-POS. Wpuściłem kilka razy na noc, ale jest chyba nawet gorzej, bo rano oko jest takie zaklajstrowane. Ja mechanicznie je przecieram i nie wychodzi mi to na dobre.

Czy ktoś miał może podobne objawy i został wyleczony z pozytywnym skutkiem?
Nie wiem, czy kontynuować wpuszczanie tej maści lub jakiejkolwiek innej.
Słyszałem o jakimś przetykaniu kanalika a nawet tworzeniu nowego. Czy to ma sens i czy jest bolesne?

Taki drobiazg i same wątpliwości.
Pozdrawiam
Andrzej
napisał/a: Okulista 2007-03-01 15:59
Witam Pana!
Zaprszam na moja stronę; http://www.rozycki.pl. Tam dowie się Pan o szczególach swoich dolegliwości.
dr n. med. radosław Różycki