łzawienie i pieczenie oczu, katar i pieczenie w nosie

napisał/a: dario1984 2013-12-05 08:00
Witam

Kilka dni temu miałem chyba zapalenie zatok, nos zatkany na przemian jedna i druga dziurka. Stosowałem ibuprom zatoki, inhalacje sola bohenska i jakiś sudafen czy cos ziolowego do rozrzedzenia wydzieliny. Pomogło ale teraz dopadła mnie chyba alergia: wodnisty katar, pieczenie w nosie, pieczenie i łzawienie oczu. Kilka lat temu miałem stwierdzona alergie na roztocza kurzu domowego. Niechciałem się odczulać, brałem jakieś proszki na receptę, ale w lecie jest okej w zimie tylko się nasila...co stosować czy isc do alergologa?
napisał/a: Peter 2013-12-06 08:46
Spróbować ogólnie dostępne tabletki przeciwhistaminowe np. cetalergin. Do tego nawilżanie nosa marimer, nozoil. Jeśli Cię interesują zioła zmniejszające reakcje alergiczne, to mogę podać. Jak nie będzie konkretnego efektu, to do alergologa. Czasem pomysł z odczulaniem jest całkiem sensowny.
Tutaj też nie jest wykluczona nadwrażliwość po przechorowaniu. Obecnie wirusy powodują takie reakcje. Warto od razu podczas takich infekcji przez okres 5-7 dni włączać leki przeciwhistaminowe.
napisał/a: dario1984 2013-12-06 10:00
Na wieczór będę brał przez kilka dni "Zyrtec" jedną tabletkę - jeszcze mi zostały, używam takiego aerozolu do nosa Disnemar, wcześniej hipertoniczny Marimer używałem. Kiedyś miałem przypisane jakieś leki chyba Xzyzal i coś tam (sama chemia). Jak możesz to zaproponuj zioła zmniejszające reakcje alergiczne (spróbuję w tym kierunku pójść), rzeczywiście może spróbuję odczulanie zrobić jak się cudem jakimś dostanę do arelgologa....
napisał/a: Peter 2013-12-06 10:35
Działanie łagodzące w alergii dróg oddechowych mają: podbiał pospolity, ziele nawłoci, liść brzozy. Oczywiście, zioła też mogą uczulać, tak więc należy do tego tematu podejść ostrożnie. Istotną rolę odgrywają omega 3 (przykładowo z ogórecznika lekarskiego, wiesiołka). Jeśli chodzi o reakcje alergiczne spojówek oczu, to dobre są owoce aronii, owoce borówki, owoce bzu czarnego. W dobrych sklepach zielarskich można dostać dobrej jakości soki z tych owoców.
Zyrtec jak najbardziej ok.
napisał/a: dario1984 2013-12-06 10:59
wielkie dzięki :) zapomniałem że mama w spiżarni ma soki z aronii, bzu czarnego - dziś zaczynam kurację sokami...kwasy omega 3 biorę w kapsułkach. Jeszcze tak nigdy nie miałem że mnie tak męczyło, wczoraj to w nosie mnie piekło i kręciło non stop, szczególnie w jednej dziurce i jedno oko łzawiło co chwila przy tym pieczenie - ciężko jest wtedy przy komputerze pracować i funkcjonować...
napisał/a: Odetchnij_Spokojnie 2013-12-16 09:49
Witam,
Tak ,wskazana konsultacja u alergologa i o wszystkim opowiedzieć.
Pozdrawiam,
Ekspert OdetchnijSpokojnie odpowie na Twoje pytania dotyczące alergii, astmy i anafilaksji. Pamiętaj, że zawsze warto jest się udać na wizytę do Twojego alergologa. Więcej informacji znajdziesz na www.odetchnijspokojnie.pl.
napisał/a: dario1984 2014-01-07 12:32
byłem dziś u alergologa i przypisał mi następujące leki na moją alergię: ZYX (1 tabl. na noc), Fanipos (2 razy dziennie do nosa), Opatanol (2razy dziennie do oczu), oprócz tego sztuczne łzy i sól morska do nosa. Poczytałem ulotki i mam trochę wątpliwości do stosowania ich. Mam je stosować przez 2 tyg i zobaczyć czy się polepszy, jeśli tak to mam odstawić np. tabletki lub krople i zobaczyć jak sytuacja, ewentualnie po 2tyg zglosic się ponownie do lekarza i zmienić leki...muszę się obawiać tych leków czy spokojnie stosować? z góry dzięki za pomoc