łysienie rodzaj

napisał/a: hobbit23 2013-05-01 18:41
witam

mam pytanie czy łysienie androgenowe i łysienie łojotokowe to jest to samo tylko inna nazwa czy to dwa zupełnie inne rodzaje łysienia.
napisał/a: ewka35 2013-05-01 19:01
To dwa zupełnie inne rodzaje łysienia.
Androgenowe często jest uwarunkowane genetycznie ale jest też spowodowane stresem i życiem w napięciu.
Łojotokowe tak jak nazwa wskazuje jest wynikiem łojotokowego zapalenia skóry.
Niestety tak jak przy Atopowym Zapaleniu Skóry tak i przy łojotoku przyczyna.............nie znana:)
Pozdrawiam:)
napisał/a: hobbit23 2013-05-01 19:56
No właśnie byłem u dwóch dermatologów jeden twierdzi że mam łojotok od pleców jakoś do twarzy to tłumaczyła dodam jeszcze że mam przetłuszczającą się twarz i wypryski zaczerwienienia najgorzej okolice nosa i czoła drugi dermatolog twierdzi że to łysienie genetyczne męskie i mówiła aby dalej stosować minoxidil (stosuje od 3 miesięcy bez żadnych wyraźnych efektów). Czy minoxdil działa też w łysieniu łojotokowym.
napisał/a: ewka35 2013-05-01 20:41
Ale jak wygląda skóra głowy? We włosach też masz łojotok?
Minoxidil działa raczej na każdy rodzaj łysienia.
Jednak przy łojotoku mógłbyś połączyć go z Retinolem(wit A).
napisał/a: hobbit23 2013-05-02 12:52
Na samym początku miałem sam łupież potem strasznie zaczęły mi się przetłuszczać włosy rano myłem a wieczorem już były tłuste (nizoral itp nie pomagały chwilowo wysuszały głowę ale rano znowu było to samo) teraz jak stosuje minoxidil to jakby się nie przetłuszczały za to znowu strasznie łuszczy mi się głowa po nim.
napisał/a: ewka35 2013-05-02 17:11
Wygląda na to że ten dermatolog który mówił o łojotokowym łysieniu miał rację.
Nie wiem jak długo już borykasz się z tym problemem ale jeśli w porę zaczniesz leczenie w tym kierunku to jest duża szansa na zwycięstwo.
Czy oprócz Nizoralu używałeś jakiś innych ketokonazoli np w postaci maści?
Możliwe że przydały by się w Twoim przypadku doustne preparaty przeciwgrzybicze jeśli te do stosowania miejscowego nie pomagają.
Pozdrawiam.
napisał/a: hobbit23 2013-05-03 14:15
zaczęło się jakoś w wieku 17-18 lat uzywam co drugi dzień nizoralu i czasem salicylol i novoxidil stosowałem też selsun blue, strieprox(krótko) ale po umyciu nimi teraz mam tą łuszcząca sie skore głowy i lekko swędzącą. Ostatnio nawet podejrzewałem u siebie candide gdyż mam dodatkowo since pod oczami a to ponoć może być jeden z objawów .
napisał/a: ewka35 2013-05-03 15:36
Łojotok często jest wywołany przez grzyby więc tym bardziej powinieneś poprosić lekarza aby lepiej się temu przyjrzeć.
Preparaty przeciwgrzybicze mogą znacznie poprawić stan Twojej skóry.
Pozdrawiam.