Łysienie plackowate - metoda DCP

napisał/a: lukaszs7 2014-04-14 13:28
Witam, od około 5 lat choruje na łysienie plackowate. Przez 2 lata leczyłem się już najróżniejszymi sposobami - sterydy, puva, penicylina, krioterapia. Niektóre trochę pomagały inne mniej. Jednak zaprzestałem leczenie i nic już nie robię w tym kierunku od 2 lat. Nie mam w ogóle włosów, po prostu zaakceptowałem swój wygląd.
Jednak napotkałem w internecie właśnie na metodę DCP i zastanawiam się czy nie spróbować jeszcze raz wyleczyć tą chorobę.
Chciałbym się dowiedzieć paru rzeczy od osób, które leczyły się DCP.
1. Jak w ogóle wygląda to leczenie ? W sensie: czy trzeba chodzić do lekarza co chwile i tam to jest nakładane czy dostajemy receptę i do lekarza chodzi się tylko na kontrole ?
2. Jaki jest koszt tych alergenów ?
3. Czy po stosowaniu tego leku są jakieś efekty uboczne typu: czerwona, łuszcząca się skóra itp. ?
4. Czy są jakieś ograniczenia w związku z leczeniem i trzeba sobie odmówić niektórych rzeczy ?
napisał/a: marta.odietamo 2014-04-26 15:37
Szanowni Państwo,
Prowadzę badania na temat psychologicznych uwarunkowań łysienia plackowatego. Byłabym bardzo wdzięczna, gdyby byliby Państwo tak uprzejmi i wypełnili testy, które znajdują się pod poniższym linkiem
https://docs.google.com/forms/d/18HfqL_oVM_Ty2HUOacUJnpgxp-jxmxIEv_Ndcr9nun0/viewform?usp=send_form
Z wyrazami szacunku,
Marta Kuty