Lymphomysot a skutki uboczne

napisał/a: edyslu 2015-03-30 11:07
Witam,
chciałabym się dowiedzieć czy stosowanie leku Lymphomysot może mieć jakieś skutki uboczne.
Podaję ten lek mojej prawie 4 letniej córce na obkurczenie trzeciego migdałka.
Stosujemy lek już 2 tyg. w dawce 3 razy 10 kropli.
Szczerze mówiąc widzę dużą poprawę, córka przestała w nocy chrapać i lepiej słyszy oraz ma zupełnie czysto w nosku.

Jednak od 3 dni dokucza nam gorączka 38,5 st. oraz bóle głowy. Żadnych innych objawów nie ma.Zaczynam się zastanawiać czy może to być reakcja na Lymphomysot?

Bardzo proszę o informację czy w takiej sytuacji przerwać podawanie leku?
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-03-30 16:39
to środek homeopatyczny, więc ryzyko takiej reakcji na niego jest bliskie zeru.
napisał/a: edyslu 2015-04-02 10:45
Dziękuję bardzo :)
Gorączka minęła a my cały czas podajemy sumiennie Lymphomysot.

Mam jednocześnie jeszcze jedno pytanie. Jak długo podawać Lymphomysot, bo raz słyszę że 4 tyg. innym razem że 6 tyg. i jak długą przerwę zrobić przed kolejną serią?
Czy w przerwie między seriami mogę podawać syrop Thonsilan?
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-04-02 10:48
Co do długości stosowania i rotacji z innymi preparatami, to zapewne Peter dokładniej doradzi, więc poczekajmy aż tu wejdzie.
napisał/a: Peter 2015-04-02 11:19
djfafa napisal(a):Co do długości stosowania i rotacji z innymi preparatami, to zapewne Peter dokładniej doradzi, więc poczekajmy aż tu wejdzie.

Ok. No to wchodzę..:)
Sugestie, które zwykle podaję 4 tyg., czy 6 tyg. często wynikają z danego przypadku, łączenia z innymi lekami, efektywności dotychczasowego stosowania lymphomyosotu itp.
Tutaj jest widoczna efektywność (jak wnioskuję z postu), więc sugeruję do 6 tyg. Jak najbardziej w przerwie można stosować Thonsilan (ma dobre opinie, jak można tutaj na forum zauważyć i nie tylko). W takim przypadku przerwy mogą być nawet do 2 msc. i w tym czasie podawać Thonsilan. Razem nie polecałbym, gdyż preparaty ziołowe "gryzą" się z preparatami homeopatycznymi z tego względu, że pomimo stosowania podobnych specyfików (ziół), to jednak w preparatach homeopatycznych są to znaczące rozcieńczenia, a w preparatach ziołowych są to zwykle koncentraty ziół. Takie połączenie znosi efektywność leku homeopatycznego i całej idei takiego leczenia.