Lymphomyosot n

napisał/a: kropkadelux 2016-04-18 09:29
A różnica pomiędzy naturalna a chemiczna ? Jest znacząca? Po którejś sa lepsze efekty ?
Jak podawać wit c dziecku zeby nie zaszkodzić ( np na szkliwo zębów ) ?
djfafa
napisał/a: djfafa 2016-04-18 09:37
Nie ma różnicy między naturalnym kwasem askorbinowym a syntetycznym. To dokładnie ta sama substancja. Oczywiście w naturze obok kwasu askorbinowego występują inne substancje (np. Flawonoidy), które razem "działają" lepiej, ale jeżeli o sam kwas askorbinowy chodzi to różnicy nie ma.

Dziecku, podajesz w płynie bo tak chyba jedynie idzie to zrobić.
napisał/a: kropkadelux 2016-04-18 10:41
Dzięki.

Chciałam jeszcze zapytać Petera czy podać synowi dawkę Pentaximu (albo odpowiednika bo syn jest już 4 latkiem ale ma nawiedzoną matkę i opoźnienia w szczepieniach ;) długa historia ). Czy Pentaxim (lub ta szczepionka , która jest dawka przypominająca , a której nazwy zapomniałam ) spowoduje takie same niekorzystne działanie na migdał jak szczepionki odpornościowe ? Nie wiem jak to ogarnąć bo już nas mocno scigają z przychodni o to zaległe szczepienie, a chciałabym pokazać sie laryngologowi w czerwcu z mniejszym migdałem ;) zabieg mamy zaplanowany na koniec września, ale w czerwcu czeka nas kontrola. Boje sie tej szczepionki bo wszystkie nasze przypadki chorobowe zaczęły sie po podaniu priorixu w czerwcu 2015 ( w ciagu wakacji po tej szczepionce zachorował na wirusa bostońskiego, zapalenie węzłów chłonnych, zapalenie krtani, i we wrześniu "zwykle " przeziębienie). :/ nie wiem czy ten priorix cos uruchomił czy to przypadek, ze z jednej choroby wpadał w druga jako wówczas nieprzedszkolne dziecko ....... Nie wiem..... Już przestałam o tym myślec, ale nie chce powtórki z rozrywki.
napisał/a: Peter 2016-04-18 11:04
Co do wit. C to już zostało wyjaśnione. Co do zaległego szczepienia - tego typu szczepionki (profilaktyczne) z reguły nie powodują powiększenia węzłów chłonnych. Natomiast lecznicze (Ribomunyl, Bronchovaxom itp.) mogą powodować, gdyż zawierają w swoim składzie elementy immunogenne najczęściej spotykanych bakterii. Dlatego też dziecko mając już kontakt z takimi bakteriami może silniej zareagować np. właśnie powiększeniem migdałków podniebiennych i III-go migdałka. Tym bardziej, że siedliskiem paciorkowców czy gronkowców są właśnie migdałki. Jest to klinicznie potwierdzone, że takie sytuacje mogą mieć miejsce.
napisał/a: Izunia 2018-01-22 14:42
Witam jestem mama 4,5 letniego Synka i mam problem bo moja laryngolog wyjechał a na urlop i nie mam kontaktu... może Pan pomorze proszę... otóż moj syn od wrzesnia poszedl do przedszkola i raz byl chory ale od listopada zmagalismy sie z zatkanym nosem i chrapaniem w nocy, poszłam do lekarza okazało się z prześwietlenia, że przerasta mu migdał trzeci, ale że nie ma tragedii i spróbujemy lekami od 8 grudnia raz dziennie nasonex a od 14 grudnia limphomiosot krople 3 razy dziennie. 6 stycznia miał Jelitówkę iod tamtej pory zaczął oddychać przez nosek przestał chrapac i cichutko oddychał. Poszłam na kontrol 15 stycznia i doktor odsrawila nasonex a krople zostaly do konca marca. Od 18 stycznia zaczal chrapac j nos zatkany wiec kazała psiukac nasonex. Psiuknelam raz 19 stycznia i od 20 zzczal smarkac i ladnie schodzi z nosa wiec nie psiukam bo boję sie ze sie zablokuje to co schodzi, a doktor nie ma. Co mam robic psiukac nasonex czy nie mial do dzis przez dwa dni 37,4 teraz 36,9 temp zzczyna kasłać. Zbieg okoliczności czh zzczelo sie oczyszczać po odstawieniu nasonex?co tobić?bsrdzo prosze o odpowiedź pozdrawiam