Luźne, papkowate stolce, przelewanie sie, brak bólu

napisał/a: barztar 2012-10-12 00:14
Witam! Jestem w wieku 21 lat, towarzyszą mi czeste stolce 4-5 razy na dzień, luźne, papkowate. Oprócz tego przelewa mi sie co jakiś w żołądku. Czasami zdarza sie biegunka ale rzadko. Taki stan utrzymuje sie juz od kilku dobrych miesięcy. Zadziwiające jest to że nigdy nie towarzyszą mi żadne bóle brzucha itd. Badania morfologi krwi i CRP juz robilem, nic nie wykazały. Co mi może dolegać? Jakie badania warto porobić? Jutro planuje oddać kał na pasożyty ponieważ zauważyłem także małe drobinki w kale i nie wiem czy to jest nie strawione jedzenie czy jajeczka pasożytów. 2 miesiące temu robiłem badanie na pasożyty ale nic nie wykazało
napisał/a: chory2012 2012-10-19 19:37
Czy masz problem ze wzdęciami szczególnie podczas siedzenia ?
napisał/a: barztar 2012-10-20 01:55
tak
napisał/a: chory2012 2012-10-20 09:09
No to masz ten sam problem co ja i kilku innych : http://commed.pl/gazy-czeste-stolce-burczenie-w-brzuchu-vt78543.html
Czekam na wizytę u Gastrologa juz ponad pół roku.


Mi pomaga:
- zero chleba.
- jedzenie czekolady i picie Coli ( jednak to nie jest rozwiązanie )


W jelito wrażliwe nie wierze. Nie mam stresów i nie mam buli . Pasożyty też odpadają bo po słodkim powinno być gorzej.
Pisz jeśli czegoś sie dowiesz. Zycie z tym problemem staje sie męczarnią. Może nawzajem dojdziemy do czegoś bo na lekarzy nie ma co liczyć.
napisał/a: barztar 2012-10-20 13:40
Tez mam wrażenie że chleb gorzej na mnie działa, ostatnio nawet ryżu za bardzo nie trawie. W tym tyg planuje iść prywatnie na gastroskopie i napisze co i jak.
napisał/a: wojtas8585 2012-10-20 15:52
gazy też masz ? .Powiem tak zespół jelita drażliwego spowodowane jest przeważnie przez pasożyty lub grzyby przez 2.5 roku lekarze mi wmawiali jelito drażliwe i badanie też nic nie wykazały a miałem dużo typu konoloskopia , gastroskopia,usg brzucha, krew,mocz .Robiłem badania na pasożyty i grzyby i też nic nie wyszło dopiero chyba 4 badanie na lamblie potwierdziło że mam pasożyty ale lekarze maja to w nosie i gdy nie umieli mnie wyleczyc mówili żę ludzie maja tez lamblie i żyją .Tak wię zalecam gastroskopie z badaniem w kierunku helicobaker pyroli ,i badania kału na pasożyty w tym lamblie,oraz w kierunku grzybów tylko badanie robic kilka krotnie w paru dniowych odstępach bo badanie wykazują że pasożytów nie ma a rzeczywistośc jest inna poczytaj sobie w necie na temat pasożytów
napisał/a: wojtas8585 2012-10-20 15:59
jeszcze jedno to że po słodyczach nie jest ci gorzej to nie wyklucza brak pasożytów.Na moim przykładzie pisza że jak sie ma pasożyty to ma sie chcice na słodycza a ja wogóle nie miałem i nie ma zachcianek na słodycze
napisał/a: chory2012 2012-10-20 17:28
No to ja mam wielką chcice na słodycze :] A mogłem coś załapać bo często miałem kontakt z brudem i syfem.
Załamka totalna z taką "chorobą" . Żenujące to jest że ludziom przyszywają ręce, rekonstruują twarz a z bonkami nie można sobie poradzić....
napisał/a: wojtas8585 2012-10-20 21:30
Ponieważ lekarze są zieloni z leczenia pasożytów i mają to zaprzeproszeniem gdzieś lepiej wmówić jakąś śmieszną chorobe o nazwie jelito drażliwe i ma pacjenta z głowy
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2012-10-20 22:39
wojtas8585 napisal(a):Ponieważ lekarze są zieloni z leczenia pasożytów i mają to zaprzeproszeniem gdzieś lepiej wmówić jakąś śmieszną chorobe o nazwie jelito drażliwe i ma pacjenta z głowy

Dokładna diagnostyka jelita cienkiego niestety w naszym kraju jest kosztowna, zaczynając na kapsułce endoskopowej po badanie metodą dwubalonową. Nieodłącznym badaniem jest również kolonoskopia w celu diagnostyki choroby Crohna - zmiany zachodzą również w ścianach jelita cienkiego.

Swoją dietę opieram na kilku produktach
Białko: Mięso z indyka gotowane, ser żółty w godzinach porannych i wieczornych, izolat odżywki białkowej.
Węglowodany - Kasza jaglana, ryż naturalny brązowy, makaron cienki bezglutenowy
Tłuszcze: Oliwa z oliwek
Z dodatków do żywności - odrobina musztardy.
Jednak nie każdy ma możliwość codziennego gotowania i przyrządzania posiłków.
4litry wody niegazowanej.
Przy takim odżywianiu minimalizujemy możliwość wystąpienia wzdęć - jednak wiele zależy od objętości posiłku - także tutaj też należy zwrócić uwagę.
Często problemy gastrologiczne u niektórych osób występują po spożyciu jajek i nabiału.
Trzeba po prostu próbować i zapisywać po jakich produktach czujemy się dobrze.
napisał/a: barztar 2012-10-21 02:32
Tak, dieta dietą, aczkolwiek musi być coś nie wporządku skoro są takie luźne i papkowate stolce codziennie.
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2012-10-21 11:08
barztar napisal(a):Tak, dieta dietą, aczkolwiek musi być coś nie wporządku skoro są takie luźne i papkowate stolce codziennie.

Też miałem po operacji jelit duże problemy z wypróżnianiem, poszedłem do specjalisty chorób wewnętrznych, spróbowałem Sulfasalazynę przez miesiąc i pomogło.