Łuszcząca skóra pod pachą

napisał/a: max_szyszunia 2013-01-14 13:52
Hejka mam taki problem dosc dziwaczny, ze zaczeła mi pekac skóra pod pachami... Myślałem, ze to obtarcie od podkoszulka czy cos , bo najpierw było pieczenie i skóra zaczeła się łuszczyc, no ale później zaczeły mi się robic rany, z ktorych schodzi skora i baaaaaardzo swedzi normalnie caly zcas siepiwstrzymuje zeby nie drapac...zmienilem zel na jakis lagodny, nie uzywam w tym iejscu antyperpirantu.. nie wiem co to jest.. alejest coraz wieksze.. zona mowi, ze to moze grzybica, ale w takim miejscu?? niby skad mialbym to zlapac? Jedyne miejsce na którym mógłbym coś złapać to siłownia na która chodze, ale to nie jakas mordownia, ale przyzwoite miejsce.
napisał/a: piotrosiama 2013-01-14 14:37
Grzybicy nie wykluczam choć może to być i mocne odparzenie. Możesz wypróbować krem clotrimazolum na noc a na dzień myj zwykłym szarym mydłem i przegotowaną wodą potem możesz posmarować np. Alantanem. Jeśli po kilku dniach nie zauważysz znaczącej różnicy konieczna będzie wizyta u specjalisty.
napisał/a: eRzecznik Polpharma 2013-01-29 16:56
Witam,
Wzmożony wysiłek sprzyja poceniu, a pocenie z kolei sprzyja rozwojowi grzybów drożdżopodobnych, które są w niewielkiej ilości na skórze, a w sprzyjających warunkach szybko się namnażają. Nie można jednak wykluczyć reakcji alergicznej lub podrażnieniowej po dezodorancie. Konieczna wizyta u lekarza rodzinnego lub dermatologa, który ustali rozpoznanie na podstawie zmian chorobowych i dokładnego wywiadu. Leczenie tych zmian jest całkowicie odmienne, dlatego nie należy leczyć się samemu.
Pozdrawiam, eRzecznik Polpharma
--------------------
eRzecznik Polphama to Ekspert, który odpowie na Twoje pytania dotyczące problemów grzybiczych i udzieli Ci profesjonalnej porady. Jeżeli masz więcej pytań do Eksperta zapraszamy na stronę: www.leczpaznokcie.pl