Łuszcząca się skóra na mosznie

napisał/a: fischer1974 2011-10-13 16:02
Walczę z tym od kilku lat i byłem u dermatologów i w Koszalinie i w Szczecinie jak tam pracowałem i w Gorzowie teraz... wysycha i łuszczy mi się naskórek na mosznie, czasem swędzi, czasem nie, jest tak, że zaogni się, potem wysycha i schodzi (a właściwie ja to "ściągam") i np kilka dni jest w miarę ok i znów to samo... dermatolodzy nic nie wiedzą... kombinują jak jacyś wróżbici różne maści i robione i gotowe, i tłustsze i mniej tłuste i tak naprawdę ulgę miałem dwa razy - raz dała mi dermatolog maść ze sterydem Dermovate - zniknęło po jednym dniu, inna mi potem powiedziała, że w takich miejscach się nie smaruje taką maścią ze sterydami ale sama nic mądrego nie wymysliła, tu w Gorzowie dostałem od pani dermatolog maść też ze sterydem Advantan i super znowu... a do tego na kilku wizytach milion innych maści i każda to gówno - co jakiś czas jak posmarowałem Advantanem to znikało a potem znów,... Advantan się skończył i się męczę - to musi być coś bardzo rzadko spotykanego skoro czwarty dermatolog nie umie sobie z tym poradzić inaczej niż sterydami!!!!!! Jak dla mnie może być i steryd tylko, że żaden nie chce go przepisywać na dłuższą metę bo szkodzi... ale czy nie ma lekarstwa na moją przypadłość?

Jesli jest tu jakiś lekarz, który może pomóc to jestem w stanie wykonać zdjęcia w różnych stadiach tego procesu...
napisał/a: fischer1974 2011-10-18 15:48
Proszę o informację czy to forum czytają lekarze? Jeśli tak to czy naprawdę nikt nie zna odpowiedzi na mój problem?
napisał/a: fischer1974 2011-10-25 15:20
naprawdę żaden lekarz tu się nie pojawia? Żadnej sugestii? Ciekawości co to za przypadek?
napisał/a: greg71 2011-10-27 18:55
Witam

Opis pasuje jak ulał również do mojej przypadłości. Efekty "zewnętrzne" są takie same.
Leczę się już prawie 2 lata ( przetestowane masę maści , kremów , tabletek itp.) . Wszyscy moi dermatolodzy szli w kierunku "grzybica" ale również jak u pana temat powraca. Moja partnerka po kilkukrotnych wizytach u gina ( wymazy i inne tego typu historie) jest w 100% OK. Przychylam się do prośby - może ktoś się spotkał z podobnymi objawami i wie jak się tego pozbyć ?
napisał/a: fischer1974 2011-10-28 08:05
U mnie natomiast nie mówiono o grzybicy ale jedna z lekarek podejrzewała łuszczycę, co potem sama wykluczyła... no i najśmieszniejsze jest to, że żaden z dermatologów jeszcze jasno nie powiedział co to może być tylko strzelają tymi maściami, człowiek kasę wydaje ale za każdym razem bez efektu poza maściami, o których wspomniałem. Ostatnio mi się tak zaogniło, że zaczęła skóra lekko pękać ... poszedłem do rodzinnego i powiedziałem, że potrzebuję maść Advantan i bez ceregieli mam. Nie wiem jakie są tego skutki uboczne, ale już dzisiaj po jednym posmarowaniu jest duzo lepiej :)))) z tym, ze nie można się tą maścią smarować do końca życia....
napisał/a: B_ATKA 2011-10-28 18:56
Witam serdecznie

Mój mąż też boryka się z tym problemem. Ma łuszczycę na całym ciele, również w miejscach intymnych. Stosował już wiele różnych maści robionych i sterydów, które tak jak pisali poprzedni forumowicze działają po pierwszym dniu. Niestety sterydy można stosować bardzo krótko i tylko raz na cztery miesiące. W przeciwnym razie skutki mogą być bardzo złe, szczególnie dla "płodności" (jak mówiło mu kilku dermatologów).
Najlepiej na takie zmiany w tych okolicach działały maści robione, oliwka "Bambino" lub krem Nivea. Mój mąż stosuje to 2 razy dziennie (oliwkę lub krem naprzemiennie) i odpukać ... działa. Sterydy to już ostateczność, kiedy skóra zaczyna pękać do krwi. Najlepszym sposobem na łuszczycę to zdrowa dieta, możliwie jak najmniej chemii i "zero" słodyczy i fast food'ów, a przede wszystkim możliwie bezstresowy tryb życie (to jest najtrudniejsze).

pozdrawiam i życzę zdrowia
napisał/a: fischer1974 2011-10-31 09:32
Ja mam 37 lat i dwoje dzieci i bezpłodność mnie nie przeraża o ile te sterydy nie wpływają źle na inne rzeczy to mogę się smarować nonstop :)
napisał/a: fischer1974 2012-02-09 11:42
Tyle czasu i zero konkretów.... czyli jak w wielu przypadkach, dermatologia to dziedzina podobna do psychologii i psychiatrii czyli mająca z nauką tyle wspólnego ile wróżenie z fusów
napisał/a: Julekmen 2014-10-06 20:31
Może mój wpis komuś pomoże. Miałem podobnie - swędząca pachwina, schodząca skóra, też już myślałem że nic się nie da zrobić - kilka maści najwyżej lekko pomagały.
Ale w końcu to co mi pomogło - Itrax w tabletkach - po 2 dniach nic się nie łuszczyło. Ale okazało się, że na zaczerwienienie i swędzenie, trzeba było też użyć Advantan. Od kilku miesiecy problemy już nie występują :)