Łupież i wypadające włosy

napisał/a: n.lukasz 2013-09-16 10:42
Witam

Jestem mężczyzną w wieku 27 lat i mam problem z wypadającymi włosami. Problem zaczął się ponad rok-dwa lata temu i od tamtego czasu mam coraz wyższe czoło i coraz większe zakola. Wszędzie znajduje mnóstwo włosów (na poduszce, w wannie po umyciu, na rękach po przeczesaniu). Dodam, że kiedyś moje włosy były bardzo mocne, gęste i nie miałem żadnych zakoli. Dodatkowo ma problem z łupieżem. Pomimo, że myję włosy prawie codziennie (czasem zdarza się co drugi dzień) to widzę, że łupież się pojawia.
Do pielęgnacji używam szamponu head&shoulders, szamponu na wypadanie włosów dermena i ampułek do wcierania na wypadanie włosów dermena.
Jakiś rok temu byłem u dermatologa. Wizytą byłem jednak trochę zawiedziony. Odnośnie wypadania włosów dowiedziałem się, że tak musi być. Nie dostałem skierowania na żadne badania. Na łupież polecono mi stosowanie szamponu PIROLAM (ten był dosyć dobry jeśli chodzi o łupież - niestety stosowanie go codziennie wychodzi trochę drogo). Czy jest jakiś sposób na trwałe pozbycie się łupieżu tak żeby później móc korzystać z "normalnych" szamponów żeby efekt nie wracał?
Zamierzam ponownie się wybrać do dermatologa jednak najpierw chciałem zasięgnąć wiedzy na tym forum. Czy mam zasugerować dermatologowi żeby skierował mnie na jakieś badania? Jeśli tak to jakie to mają być badania? Chodzi mi zarówno o wypadanie włosów jak i pojawiający się łupież.
Nie wiem czy to ma jakiś związek ale ok roku temu byłem chory na łupież gilberta (choroba minęła dosyć gładko po ok. 4-5 tygodniach). Dosyć często choruję też na anginę (mniej więcej raz na rok) i zawsze dostaję wtedy antybiotyki.
napisał/a: EcoBlik 2013-09-16 15:08
Kurację taką najlepiej zacząć od drobnych zmian w diecie. Za zdrowe włosy odpowiada krzemionka. Jest to niezwykle rzadko spotykany składnik w produktach spożywczych np. w kaszy jaglanej. Śmiało można włączyć ją do codziennych śniadań, obiadów i kolacji. Dodatkowo, ziele uczepu, popijane w formie smacznej herbatki, rozgrzeje nerki i tym samym, poprawi pracę całego organizmu, a co za tym idzie – także wygląd włosów.
napisał/a: n.lukasz 2013-09-17 16:55
Dziękuję za odpowiedź. Podane składniki postaram się wkomponować w codzienną dietę. Chciałbym mimo wszystko zrobić jakieś badania żeby upewnić się czy wszystko jest w porządku. Jak pisałem wcześniej co najmniej raz do roku mam kurację antybiotykową, a słyszałem, że podczas brania antybiotyków istnieje możliwość złapania jakiejś grzybicy.
napisał/a: n.lukasz 2013-09-25 09:19
Witam ponownie.
Nie wiem czy to może coś wnieść do sprawy ale usłyszałem, że może to być pośrednią przyczyną problemów. Bardzo często mam biały nalot na języku co podobno może świadczyć o grzybach w organizmie. Do tego moje migdałki są prawie cały czas powiększone. Zdarza się też, że z tych migdałków potrafi wylecieć kilkumilimetrowa kulka o nieregularnych kształtach. Bardzo źle pachnie. Jak patyczkiem do uszu dotykam migdałki to ten patyczek też bardzo źle pachnie.
napisał/a: ewka35 2013-09-27 19:02
Witaj Łukasz.
Na wstępie powtórzę się ponieważ napisano to tutaj że ważna jest dieta,może nie dostarczasz odpowiednich składników organizmowi i może być to przyczyną tego że wypadają Ci włosy.
Niemniej jednak(niestety) dołączam się do diagnozy dermo,sorry:)
Wiesz łysienie które powoduje zakola to niestety geny.
Piszesz że masz/miałeś gęste i mocne włosy ale niestety znam przypadki że mężczyźni mają zakola a "za nimi"gęste i mocne włosy.
I chyba w Twoim przypadku tak musi być.
Gdyby to był wynik np.złego odżywiania czy hormonów to włosy przerzedzały by się na całej głowie a nie tylko z przodu.
Tak może być ale nie musi:)
Piszesz że myjesz włosy codziennie.....okej.....ale to wcale nie znaczy że jest to dla nich dobre,-niestety.
Co do DERMENY to wiem z własnego doświadczenia że produkty tej firmy są raczej neutralne wiesz,ani szkodzą ani pomagają.
Jeśli chodzi o nalot na języku to szoruj do laryngologa.....bo to na bank grzybek.
Ale nie sądzę żeby miał dużo wspólnego z wypadaniem włosów.
Życzę Ci powodzenia i pozdrawiam:)
napisał/a: Expert LeczPaznokcie 2013-10-14 13:13
n.lukasz napisal(a):Witam ponownie.
Nie wiem czy to może coś wnieść do sprawy ale usłyszałem, że może to być pośrednią przyczyną problemów. Bardzo często mam biały nalot na języku co podobno może świadczyć o grzybach w organizmie. Do tego moje migdałki są prawie cały czas powiększone. Zdarza się też, że z tych migdałków potrafi wylecieć kilkumilimetrowa kulka o nieregularnych kształtach. Bardzo źle pachnie. Jak patyczkiem do uszu dotykam migdałki to ten patyczek też bardzo źle pachnie.


Witam,
Wydaje mi się, że problem jest natury laryngologicznej - przewlekły stan zapalny migdałków, kamica ślinianek? Należałoby się skonsultować z laryngologiem.
napisał/a: KatrinaB 2014-03-02 22:30
Moim zdaniem powinieneś czym prędzej udać się do dermatologa, bo dużo łatwiej jest powstrzymać proces wypadania włosów, niż przyspieszyć ich wyrastanie. Łupież najczęściej powoduje wypadanie włosów, ale łysienie to już trochę inna para kaloszy i tak jak tu niektórzy zauważyli, może być uwarunkowane genetycznie. To, co możesz zrobić własnym sumptem, to pozbyć się łupieżu i zwolnić proces łysienia, przy czym skuteczne preparaty nie będą tanie, a tanie nie będą skuteczne. Ze znanych mi szamponów moim zdaniem najlepszy jest Dixidox, możesz go dostać np. tutaj http://www.realbeauty.pl/993-dixidox-de-luxe-intense-szampon-3-1.html . Mam nadzieję, że ten wpis jakoś Ci pomoże, trzymam kciuki za zdrowienie.