Łupież czy grzybica?

napisał/a: Sernik 2011-07-19 09:39
Witam
Od baardzo dawna mam problemy z łupieżem na owłosionej części głowy.
Byłem kiedyś z tym dwa razy u dermatologa ale przypisane preparaty nic mi nie pomogły :/
Szampony przeciwłupieżowe stosuję chyba już od 8 lat więc one też raczej nic nie wskórały.
Objawy to: łuszcząca się skóra, mocne swędzenie.
Czy to może być grzybica ?
napisał/a: augustyn888 2011-07-19 12:51
Sernik napisal(a):Witam
Od baardzo dawna mam problemy z łupieżem na owłosionej części głowy.
Byłem kiedyś z tym dwa razy u dermatologa ale przypisane preparaty nic mi nie pomogły :/
Szampony przeciwłupieżowe stosuję chyba już od 8 lat więc one też raczej nic nie wskórały.
Objawy to: łuszcząca się skóra, mocne swędzenie.
Czy to może być grzybica ?


Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele,niekoniecznie grzybica.Może to być np.łojotokowe zapalenie skóry,łuszczyca i wiele innych przyczyn,które czasami można przez wiele lat leczyć doraźnie,zapobiegając uciążliwym objawom na pewien okres czasu.Takie leczenie niekiedy wymaga stosowania środków z sterydami.Jednym z takim leków jest płyn Dermovate lotio,który na pewien czas pozwala pozbyć się uciążliwych objawów,chociażby przykrego świądu.Lek ten jednak jest sprzedawany tylko na receptę,ale może go przepisać każdy lekarz rodzinny,po przedstawieniu objawów.Szampony raczej się nie sprawdzają w takich przypadkach,chociaż są hucznie reklamowane.Szkoda pieniędzy, które można przeznaczyć na bardziej skuteczne leczenie i zapobieganie przykrym objawom.
Pozdrawiam serdecznie.
napisał/a: Damianek123 2011-07-26 21:20
Zgadzam się z kolegą wyżej, z swojej strony proponuje natomiast Clobex. Znam osoby którym pomógł, więc :)
napisał/a: m1973 2011-07-27 14:08
Damianek a co ty tak wszędzie z tym Clobexem ?
To dość silny specyfik a o jego stosowaniu decyduje lekarz bo ten szampon jest na receptę.
Proponowałabym spróbować smarować głowę co dwa dni lekiem w tubie o nazwie"Squamax" a dodatkowo myć głowę Nizoralem.Po dwóch tygodniach powinna być poprawa jeśli nie trzeba szukać dalej.Może jednak warto udać się jeszcze raz do dermatologa niech np.zleci badanie mykologiczne skóry głowy a sytuacja z pewnością by się bardziej rozjaśniła.