lordoza lędźwiowa

napisał/a: miewit 2011-01-22 14:37
Mam bóle kręgosłupa które idą w lewą nogę, zrobiłam prześwietlenie i w opisie stwierdzono cytuje " Zwężenie w tylnym odcinku tarczy międzykręgowej L5-S1 wyprostowanie lordozy lędźwiowej. " koniec cytatu Proszę o wyjaśnienie co to znaczy i do kogo się udać i jak leczyć ? Pozdrawiam
napisał/a: augustyn888 2011-01-22 17:04
miewit napisal(a):Mam bóle kręgosłupa które idą w lewą nogę, zrobiłam prześwietlenie i w opisie stwierdzono cytuje " Zwężenie w tylnym odcinku tarczy międzykręgowej L5-S1 wyprostowanie lordozy lędźwiowej. " koniec cytatu Proszę o wyjaśnienie co to znaczy i do kogo się udać i jak leczyć ? Pozdrawiam


Pani problemem powinien się zająć ortopeda.
Lordoza to łukowate wycięcie kręgosłupa w stronę brzuszną,występuje na odcinku szyjnym lub lędźwiowym kręgosłupa.Zniesienie lordozy, to znaczy wyprostowanie kręgosłupa na tym odcinku ,powstaje na skutek przeciążeń w pozycjach nie fizjologicznych.Jest to negatywne zjawisko, prowadzące do zwyrodnień i dokuczliwych objawów z tym związanych.Odpowiednim leczeniem jest rehabilitacja polegająca,na fizykoterapii i kinezyterapii.
Pozdrawiam.