LORAFEN -JAK GO ODSTAWIĆ?

napisał/a: Kropka 2009-05-28 19:16
Witam , w pewnym okresię nie mogłam poradzić sobie ze swoimi nerwami i zwróciłam się do lekarza o pomoc,
od stycznia biorę Lorafen 1mg 1x dziennie, później przeszłam na lorafen 2,5mg 1xdziennie i biorę go już od 3 miesięcy.
Bardzo bym chciała odstawić ten lek ponieważ mam duże problemy z koncentracją, pamięcią, jestem apatyczna, cały czas bym spała...co bardzo przeszkadza mi w pracy i życiu codziennym...
Czy ktoś może mi doradzić jak odstawić ten lek?
napisał/a: CIEN2222 2009-08-29 13:32
idz jak najszybciej do lekarza! wiem co mowie bo niestety znam dobrze ten lek
napisał/a: star88 2010-07-07 19:57
Bardzo proszę o kontakt osoby, które brały duże dawki lorafenu i udało im się odstawić ten lek. Mój nr gg 2765000
napisał/a: Grystan 2010-07-07 21:43
Są dwie znane mi metody odstawiania tego typu leku.
1. Stopniowe zmniejszanie dawki. Wymaga to sporej dozy samozaparcia, ale jest do zrealizowania. Lorafenu nie należy odstawiać nagle ponieważ może dawać dość silnie wyrażony zespół abstynencyjny.
2. Zamiana Lorafenu na inny lek z tej samej grupy ale nowszej generacji. Leki typu Stilnox, Imovane podobnie jak Lorafen działają na receptory benzodiazepinowe, jednak szybciej są usuwane z organizmu (po ok. 2-3 godzinach) w przypadku Lorafenu mamy ok. 12 godzin, czyli po tym okresie czasu zmniejsza się znacznie działanie leku (piszę o biologicznym okresie półtrwania). Leki te nie są bez wad też uzależniają ale będą miały mniejszy wpływ na codzienne funkcjonowanie.
Oczywiście opcja numer 2 wymaga konsultacji z lekarzem i dotyczy głównie sytuacji gdzie Lorafen stosowany jest jako lek nasenny (ale nie tylko).