Łokieć - usunięcie kaletki

napisał/a: piotrek831 2010-03-29 17:29
Witam..

Mój problem rozpoczął się 5tygodni temu...
Uprawiam sport, praktycznie od zawsze obijałem łokcie, były siniaki, odrętwienia, ból..
Jakieś 5 tygodni temu łokieć zrobił się miękki - z wyczuwalnymi grudkami (stało się tak po zawodach sportowych)
W szpitalu zrobiono RTG, podobno było ok, spunktowano mi płyn z łokcia ( biała wydzielina z odrobiną krwi)
Zapalenie kaletki, miało potrwać 10dni, miałem oszczędzać rękę...
Płyn zgromadził się na nowo po 3 dniach, ręka była gorąca lekko spuchnięta, ilość "grudek" większa. Dostałem kolejną punkcję i zalecenia aby oszczędzać rękę.
Tydzień temu, kiedy wydawało mi się że jest lepiej, po powrocie z turnieju ilośc płynu w łokciu zwiększyła się, po dotyku wyczuć można było że stał się on bardziej gęsty.. W szpitalu zrobiono mi ponowne RTG, było ok ale dr powiedziała że będą problemy z odsączeniem wydzieliny, gdyż zgęstniała...
Udało się, zostałem spunktowany - efekt - pół strzykawy ciemnej krwi...
Dostałem ponowne zalecenie aby oszczędzać rękę, w przeciwnym wypadku niezbędne będzie operacyjne usunięcie kaletki.
Obecnie jest identycznie jak przed ostatnią punkcją, muszę zapisać się na kosultację i chyba uprą się aby mnie ciąć.
Moje pytanie:
1. czy usunięcie kaletki jest niezbędne? płyn przestanie się zbierać?
2. czy po zabiegu łokieć odzyska pełną sprawność tak abym dalej mógł uprawiać sport???
3. punkcja jest jedynym sposobem pozbycia sie płynu z łokcia? jest szansa że sam się wchłonie, rozejdzie???

z góry dziękuje za pomoc i uspokojenie mnie.
Obecnie przyjmuję:Nimesil 3x1 saszetka, okłady z Altacetu, Lioton 1000 Żel.
napisał/a: ulna 2010-03-31 19:49
1. Po takim czymś nie powinno się od razu wracać do ćwiczeń.
2. Co to za sport
3. Można by jeszcze raz spróbować czy się uda, chociaż ostateczną decyzję będzie trzeba podjąć po punkcji. Próba leczenia zachowawczego jest teoretycznie możliwa. Jednak jest duże prawdopodobieństwo że zabieg będzie konieczny.
napisał/a: piotrek831 2010-03-31 21:38
Witam,

Dziękuje za odpowiedź

- Sport to Halowa Piłka nożna (bramkarz)

Wycięcie kaletki jest to jakaś wielka operacja, czy zabieg?

Pozdrawiam,
Piotrek
napisał/a: ulna 2010-03-31 23:06
Jest to już zabieg operacyjny

Ja jednak uważam, że lepiej by było postarać się o jego uniknięcie, cały proces leczenia może być uciążliwy ale możesz później żałować, że nie chciałeś poświęcić czasu na chociaż próbę wyleczenia nieinwazyjnego. Druga kwestia to jak znam życie twój lekarz nie wie, że powrót objawów jest związany z powrotem do treningów to był na pewno czynnik wywołujący skutki jeśli by go wyeliminować i przeprowadzić odpowiednią i długą terapię może udałoby się uniknąć ingerencji w staw.