Łokieć tenisisty

napisał/a: basiuniaz 2009-01-28 07:37
Od pewnego czasu bolał mnie łokieć,ostatnio bardzo mocno.Wczoraj udałam się do lekarza rodzinnego,stwierdził łokieć tenisisty.Czy lekarz nie ortopeda może bez żadnych dodatkowych badań stwierdzić taką dolegliwość?Dostałam lek-NIMESIL oraz Naproxen do wcierania i zalecenie zakupu opaski uciskowej.Może pomogłyby jakieś zabiegi-typu nagrzewania,czy prądy?Lekarz "pocieszył"mnie,że taka bolesność może trwać dośc długo,ze skłonnością do nawracania.
napisał/a: dimedicus 2009-01-28 09:24
Fachowo ,to nazywa się zapaleniem nadkłykcia bocznego kości ramiennej.Muszę się zgodzić z lekarzem,że "taka bolesność może trwać dość długo,ze skłonnością do nawracania"Można stosować podane leki(jak również inne działające p.bólowo i p.zapalnie,mogą być w tabletkach czy żelach)Jeśli ból jest mocny wskazane jest unieruchomienie stawu.(sama opaska może się okazać za mało).Jako ostateczność,operacja.Ale na razie można zastosować fizykoterapię,(ultradźwięki,jonoforeza, laser)Proszę porozmawiać o tym z lekarzem(lekarz ogólny w badaniu fizykalnym,też może to stwierdzić,nie ma konieczność wizyty u ortopedy)lekarz skieruje na rehabilitację.Pozdrawiam
napisał/a: chodek 2009-01-28 20:27
mam taką samą dolegliwość przechodziłem wiele różnych sposobów leczenia od maści i tabletek,które prawie nic nie pomagają do tzw blokad które dla mnie były skuteczne ,trwało to kilka lat a właściwie trwa.wydaje mi sie, że najlepszym lekarstwem jest jeśli to możliwe zmiana używania chorej ręki, gdy zmieniłem rodzaj pracy ,przestałem brać blokady i tak sie jakoś trzymam.Pozdrawiam i życze zdrowia.
napisał/a: basiuniaz 2009-01-28 21:05
Szczerze dziękuję za odpowiedzi,troszkę się zmartwiłam tą(nie wiem czy to odpowiednie słowo)długoterminowością bolesności.Mam nadzieję,że w początkowym stadium leki i opaska przyniosą ulgę.Niestety nie mogę jak radzi chodek zamienić w czynnościch prawej ręki,ponieważ lewą kompletnie nic nie potrafię zrobić.Przy następnej wizycie spróbuję poprosić o jakąś rehabilitację,bo wczoraj niestety lekarz o tym nie wspomniał.Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki.