Łokieć tenisisty

napisał/a: Thomy 2016-05-03 18:24
Witam złapałem kontuzję byłem u dwóch ortopedów zdiagnozowali u mnie uszkodzenie przyczepów tzw. łokieć tenisisty chciał mi zrobić blokadę ale ponoć blokady nic nie dają mam się nie przeciążać. Boli mnie dalej w trakcie ruszania ręką szczególnie wyprostu. Narazie smaruje maścią i przykłądam lód. Co mogę jeszcze zrobić żeby wrócić do formy jakieś ćwiczenia? a może unieruchomić łokieć na jakiś czas?
napisał/a: MICHAL-CS 2016-05-15 15:26
Witam, przede wszystkim udałbym się do porządnego fizjoterapeuty celem znalezienia przyczyny, trzeba dokładnie przebadać kończynę górną, czasem problem łokcia wcale nie jest bezpośrednio związany z samym łokciem, czasem odcinek szyjny który wcale nie daje dolegliwości jest powodem. unieruchomienie absolutnie nie wchodzi w grę, zrobiłbym jeszcze USG dla potwierdzenia tych diagnoz.

pozdrawiam
napisał/a: Thomy 2016-05-17 12:19
Dzięki za odpowiedź chciałbym się dowiedzieć jeszcze czy raczej udać się do ortopedy czy do rehabilitanta? dodam że boli mnie od łokcia do nadgarstka?
napisał/a: MICHAL-CS 2016-05-17 12:22
Fizjoterapeuta=rehabilitant:)
Pozdrawiam
napisał/a: Thomy 2016-05-17 12:46
Miałem na myśli ortopedę albo rehabilitanta? bo ktoś musiałby zrobić USG
napisał/a: MICHAL-CS 2016-05-17 12:50
Niewielu fizjo w Polsce robi USG, więc raczej do ortopedy albo specjalisty radiologa. Najpierw jednak poszedłbym na diagnoze do fizjoterapeuty.
napisał/a: Thomy 2016-05-21 20:24
Bujam się po lekarzach i żadnych kąkretów kazali mi zrobić badania krwi na stan zapalny itp. moje pytanie czy badanie USG wykaże co może powodować bóle od łokcia do nadgarstka?
napisał/a: madark 2016-05-23 09:36
Hem "Kąkretów"? Łokieć tenisisty to bardzo konkretna diagnoza. Diagnozuje się ją dość prosto. USG służy jej potwierdzeniu, widać na nim jak bardzo ścięgno jest uszkodzone.
napisał/a: Thomy 2016-05-24 23:42
W jaki sposób można ją zdiagnozować, czy można to zdiagnozować bez specjalistycznych badań tylko metodą organoleptyczną?
normaflex
napisał/a: normaflex 2016-06-24 12:20
Jedną z przyczyn tej kontuzji jest nieprawidłowe ukrwienie okolicy przyczepu, które spowodowane jest przewlekłymi przeciążeniami i mikrourazami. Drugą natomiast uszkodzenie struktury włókien kolagenowych, które tworzą ścięgna. Pomóc walczyć z tą dolegliwością pomogą preparaty, które zawierają natywny kolagen typu II. To cząsteczka, która nie została w żaden sposób zmieniona, gdyż nie poddano jej działaniu czynników chemicznych, temperaturowych czy biologicznych.