Łój skóry głowy

napisał/a: luki2013 2015-11-03 12:38
Borykam się z uciążliwym łojem skóry głowy (włosów i czoła), czy może ktoś polecić jakieś sprawdzone specyfiki na tę dolegliwość? Używam szamponu z dziegciem, ale głowa i tak śmierdzi i się przetłuszcza.

Druga sprawa czy ta uciążliwość może być związana z zatokami? Niedawno na jednym z forów wyczytałem, że może to byś właśnie związane z grzybiczym zapaleniem zatok - ile w tym prawdy? - pytam z tego względu że od kilku lat mam problem z nieustającą flegmą na gardle - pytanie czy to z zatok czy treści żołądkowe - i czy łączyć jedno z drugim.
napisał/a: theblackcat 2015-11-03 21:46
Na poczatek staraj sie używać delikatnych szamponow bez sles sls i parabenow np z Rossmanna (sa tanie), poniewaz te skladniki drazniac i wysuszajac skore glowy moga sprawiac iz przesuszona skora produkuje wiecej łoju by sie "ratowac".
Staraj sie myc wlosy woda LETNIA, nie goraca bron boze. A jesli uzywasz suszarki najlepszy jest zimny nawiew powietrza.
Wazne tez by wlosow nie myc za czesto czyli nie codziennie bo to moze ja przesuszac i przyzwyczaic wlosy do ciaglego mycia.
Kiedys jak mialam 13 lat wpadlam na pomysl by myc wlosy codziennie i efekt byl masakryczny - wystarczyl 1 dzien i wlosy byly tluste a potem? Po pol dnia mialam tluste wlosy. Doprowadzenie ich do normalnego stanu trwalo dosc dlugo i obecnie wlosy wytrzymuja swieze 2-3 dni. ;)
pozdrawiam
pokrzepol
napisał/a: pokrzepol 2015-11-25 11:20
W przypadku łojotokowego zapalenia owłosionej skóry głowy polecam stosować salicylol, który składa się w 95% z oleju rycynowego, a w 5% z kwasu salicylowego, który działa odkażająco i przeciwzapalnie. Uzupełnieniem kuracji mogą być preparaty, które zawierają pirytonian cynku o działaniu przeciwbakteryjnym i grzybostatycznym, a także działające redukująco dziegcie.
napisał/a: Andzrej 2015-11-25 20:13
Metionina jest aminokwasem, który w znaczny sposób hamuje wydzielanie łoju. Łączymy ją z witaminą B complex. Z roślinnych preparatów dobra jest wierzbownica drobnokwaitowa.