Lewa dziurka w nosie

napisał/a: kamilo90 2009-12-09 20:48
Nie wiem co jest, ale jakby przez prawą dziurkę mogę normalnie oddychać a tą lewą mam na wpół zatkaną. Jak przytykam palcem prawą dziurkę i jakby chce oddychać samą lewą to tak jakbym miał katar, choc go na prawdę nie mam. Praktycznie nigdy nie miałem problemów z "nosem" ale miałem czasami problemy z zatykającymi się uszami, szczególnie własnie tym lewym (moze to się łączy też z lewą dziurką nosa ? hehe ).

I teraz pytanie do specjalistów, co mam czynić ? Przypuszczam, że to zatoki, bo co by to miałobyć innego ? Problem juz występuje dłuższy czas, pare miesięcy, może nawet ponad rok. Chodziłem na sauny, żeby to się odblokowało może, albo na basen ale nic nie pomagało. Powoli mnie to drażni i też może wplywa na moje oddychanie, które jest czasem trudniejsze gdy oddycha się 1 dziurką nosa. Proszę o pomoc, może jest jakiś środek który pomoże mi na "zaleczenie" tej dolegliwosci. Z góry dizęki za pomoc
napisał/a: PomocnaO 2009-12-09 23:45
Polecam krople olbais oil albo inhalol w formie inhalacji. pozdrawiam
napisał/a: Dr House 2009-12-10 10:42
A jak z twoją przegrodą nosową? Nie jest czasem skrzywiona? Podejrzewam, że to właśnie ona jest przyczyną, bo w końcu blisko 90% ludzi ma skrzywioną.
napisał/a: kamilo90 2009-12-10 12:09
nie wiem chyba nie, to nagle się pojawiło tak, kiedyś wszystko było w porządku
napisał/a: Dr House 2009-12-10 12:47
Problemy związane z krzywą przegrodą nie występują od razu. Narastają, nieraz latami. Dla laryngologa sprawdzić, czy masz krzywą przegrodę to 5s roboty, chociaż może i lekarz pierwszego kontaktu sobie z tym poradzi.
napisał/a: dr Lou Bitch 2009-12-10 13:12
Poza tym mógł się pojawić uraz (np. dostałeś pięścią w nos) który spowodował skrzywienie.
napisał/a: sitak23 2009-12-10 15:24
mysle ze to moze byc przegroda albo pogrubione małzowiny nosa
napisał/a: kamilo90 2009-12-10 16:38
a jak wygląda leczenie w takim przypadku ?
napisał/a: Ignaś 2009-12-10 22:12
Prostowanie przegrody poprzez zabieg w szpitalu. Poczytaj w internecie, jest dużo informacji o tym.

Teraz mój problem:
Dostałem na treningu boksu mocno w nos, nos spuchnięty przez około 5 dni. Bardzo słabo drożna lewa dziurka. Dwa tygodnie później dostałem jeszcze raz, nos znowu spuchnięty. Opuchlizna zeszła, teraz mam okropny katar i bardzo słabo drożną lewą dziurkę (prawie wcale). Mam już skierowanie do laryngologa, jutro będę się rejestrował. Podejrzewam, że wizyta mnie czeka na dniach, bo lekarz mi dał natychmiastowe skierowanie. Czego mogę się spodziewać?
napisał/a: sitak23 2009-12-10 23:57
Ignaś napisal(a):Prostowanie przegrody poprzez zabieg w szpitalu. Poczytaj w internecie, jest dużo informacji o tym.

Teraz mój problem:
Dostałem na treningu boksu mocno w nos, nos spuchnięty przez około 5 dni. Bardzo słabo drożna lewa dziurka. Dwa tygodnie później dostałem jeszcze raz, nos znowu spuchnięty. Opuchlizna zeszła, teraz mam okropny katar i bardzo słabo drożną lewą dziurkę (prawie wcale). Mam już skierowanie do laryngologa, jutro będę się rejestrował. Podejrzewam, że wizyta mnie czeka na dniach, bo lekarz mi dał natychmiastowe skierowanie. Czego mogę się spodziewać?


połamanej kosci przegrody nosa