Letrox, Euthyrox brane przed snem

djfafa
napisał/a: djfafa 2012-07-04 20:45
Na forum kilkukrotnie wspominałem o Holenderskim badaniu które dowiodło, że lewotyroksyna brana przed snem działa lepiej niż brana standardowo na czczo.

Badanie niestety na bardzo małej grupie osób bo na 12 kobietach, więc wklejam jako ciekawostkę, może ktoś chce przetestować na sobie i podzielić się opinią :)

WNIOSKI:
L-tyroksyna brana przed snem przez pacjentów z pierwotną niedoczynnością tarczycy wiąże się z wyższymi stężeniami hormonów tarczycy i niższymi stężeniami TSH w porównaniu z tym samą dawką l-tyroksyny przyjętej w godzinach porannych. Jednocześnie, rytm dobowy TSH pozostaje niezmieniony.

Całość:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17201800
napisał/a: aaggaa3 2012-07-17 14:56
Mama mojego męża zażywa euthyrox właśnie w ten sposób 50 rano i 50 przed snem, z tego co wiem czuje się lepiej niż z dawka 100 tylko rano

mama choruje na niedoczynność

pozdrawiam:)
djfafa
napisał/a: djfafa 2012-07-17 14:59
Dzięki za opinię. Sama tak dawkuje czy z polecenia lekarza?
napisał/a: Los Angeles Galaxy 2012-08-03 14:43
Rok byłem w San Bernardino w Californii i pracowałem z obywatalem Meksyku który miał niedoczynność i jemu lekarz zalecił
Eutirox 25 / u nas zwany jako Euthyrox/ jedna dawna rano a druga na noc ...
i rewelka po 12 godzin pracy przy statku ... spawanie,malowanie itp i nie widać aby był chory ^^
napisał/a: edyta2011 2012-08-04 15:00
no to jest interesujaca wiadomosc !!!!!!!!
to sie strawi dobrze , na noc ?
w takim razie ja tez sprobuje tak robic , ja biore 50 mg.
jak moge to zrobic , od razu przed snem 50 lub 25 mg wieczor a poten 25 rano ???????

mam jeszcze inne pytanie ====> za pare dni mam zrobic nowe badanie na tsh itd.... wiem ze nie moge nic jesc , no ale lekarstwo Euthyrox mozna brac o nie ?????
dziekuje mocno za odpowiedz i do szybkiego uslyszenia
djfafa
napisał/a: djfafa 2012-08-04 15:59
W badaniu tym całą dawkę brano na noc.
Co do brania lewotyroksyny przed badaniem są różne szkoły, ja preferują tą która mówi że przed badaniem nie bierzemy leku.
napisał/a: edyta2011 2012-08-05 14:32
dziekuje za odp .
wezme tak przed snem 50 mg -(to znaczy przed godz. 24.00 )

no i jak mam zrobic badanie to nie wezme nic i zobacze jakie beda wyniki .
moc pzdr
napisał/a: inverso1 2012-08-05 22:39
hmm, no ja właśnie wyczytałam o dzieleniu dawki w poradniku 'jak żyć z hashimoto' ... chyba też tak zacznę robić, bo od dwóch tygodni jestem nie do życia ;/ tylko wstanę a tu wielkie zmęczenie ;/
djfafa
napisał/a: djfafa 2012-08-06 06:18
Możecie próbować, ja nigdy nie próbowałem, teraz nie biorę leku wiec nie mam jak.
Jak ktoś może niech sprawdzić po 6 tygodniach TSH oraz niech opisze samopoczucie. Jak będzie ok. to myślę, że będzie to super wiadomość na miliona osób dla których męczące jest zażywanie leku na czczo.
napisał/a: soaring 2012-08-06 10:27
tylko pamiętajcie, że syntetyczna lewotyroksyna słabo się wchłania, dlatego należy ją brać na pusty żołądek. a więc wieczorem jej brać nie powinny nocne łakomczuchy.
djfafa
napisał/a: djfafa 2012-08-06 10:32
Dokładnie tak! Brana wieczorem nie oznacza że można ją brać po kolacji. Jak jecie późno kolację to alebo to nie dla was tak przyjmowanie albo jednak nie możecie się kłaść zbyt szybko :)
napisał/a: aaggaa3 2013-11-17 10:30
temat troszkę stary ;)

zdecydowałam, że od dzisiaj będę zażywała hormon tarczycy na noc (dawka mała bo 1/2 z 25)

dam znać za jakieś 2 tygodnie czy są jakies zmiany w samopoczuciu

u mnie chodzi głównie o to, że po zazyciu leku rano mam straszną zamułę przez kilka godzin