lepka wydzielina na ścianie gardła

napisał/a: mario_25 2016-08-28 13:53
Witam wszystkich , wiem ze dużo jest takich tematów odnosnie tej wydzieliny , chciałbym żeby jak najwiecej ludzi weszło w dyskusje na ten temat, może razem coś ustalimy. Laryngolodzy bezradni..
Moje objawy od ponad 4 lat to:
- zatykający sie nos (przeważnie jest to prawe nozdrze), gdy np rano sie budze i leze na lewej stronie to lewe jest zatkane a jak tylko wstane to automatycznie nos mam całkowicie drożny
- strasznie zniszczona śluzówka gardła ( wydaje mi sie że od tej sciekajacej wydzieliny którą ciagle odchrzakuje i dlatego gardło zniszczone i przekrwione..
Te objawy rujnują moje życie , nie moge sobie z nimi poradzić w żaden sposób a probowałem wiele sposobów.
Wydzielina jest lepka , jest jej dużo ciezko ją odchrzaknać , (odkaszlnąć nie ma mowy o czymś takim), czasami słowa nie moge powiedzieć.
Jak myślicie ta wydzielina spowodowana jest tym ze śluzówka jest zniszczona i ona dlatego zalega na nim? Ale czytam dużo tematów i osoby skarżące sie na suchość w gardla, nieżyt śluzówki gardła. Nie wszyscy mają taką wydzieline . Wychodzi na to że nieżyt jest skutkiem tej wydzieliny a nie wydzielina jest skutkiem nieżytu. Sam już nie wiem.
Z wymazów z nosa i gardła wychodzi mi zawsze: neisseria spp i streptococcus viridans DOŚĆ LICZNE.
napisał/a: radek07 2016-08-28 19:15
Ilu lekarzy widziałeś i co oni mówili na temat zatykającego się nosa?
napisał/a: mario_25 2016-08-29 08:23
widziało mnie z 7 laryngologów, pulmunolog, gastrolog.. ze mam delikatnie skrzywioną przegrode ale to nie ma wpływu na wydzieline
napisał/a: radek07 2016-08-29 09:34
Czy w prawej części jamy nosowej czujesz puls, kłucie, suchość?

Miewasz opuchlizny twarzy?
napisał/a: mario_25 2016-08-29 09:42
Czuje tylko suchość ale to pewnie dlatego, że mi sie zatyka nozdrze. Dzisiaj rano zakropliłem do zatok srebro koloidalne (strasznie duży dyskomfort , ból , łzy ) potem wziąłem pałeczke do uszu i zebrałem to co spłyneło do nosa i była to zaschieta ropa z krwią , zapach był straszny (jak szambo). Na gardle też widze że praktycznie po prawej stronie tylko sie ta wydzielina zbiera i przykleja do gardła.
napisał/a: radek07 2016-08-29 09:49
Słyszałeś o płukaniu zatok i jamy nosowej przy pomocy takich butelek jak Sinus Rinse, Fix Sin czy Irigasin?

Butelka Irigasin kosztuje około 25 zł. Najlepiej jakbyś ją zakupił i płukał parę razy dziennie zimną przegotowaną wodą.

Czy któryś z lekarzy mówił o wykonaniu tomografii komputerowej?
napisał/a: mario_25 2016-08-29 10:02
od niedawna zacząłem płukać Sinus Rinse , tomografie miałem robioną ale nic nie wyszło , tylko miałem robioną zatok obocznych nosa, a moze przyczyna leży w czołowych ? Jak myslisz?
napisał/a: radek07 2016-08-29 10:06
Myślę, że problem leży zupełnie gdzieś indziej.

Kiedy była robiona ta tomografia? Możesz mi ją przesłać w całości?
napisał/a: mario_25 2016-08-29 10:08
Postaram sie wysłać , tylko poprosze maila. a gdzie podejrzewasz ze lezy przyczyna tej wydzieliny?
napisał/a: radek07 2016-08-29 10:11
Najlepiej jakbyś wrzucił na jakiś serwer, na emaila może się nie zmieścić.

Możliwe, że problem jest neurologiczny.
napisał/a: mario_25 2016-08-29 10:12
a jak dośc do zbadania czy jest to problem neurlogiczny ? Jak go wykluczyć? Na czym polegałoby ewentualne leczenie?
napisał/a: radek07 2016-08-29 10:15
Jest pewne badanie o nazwie EMG. Leczenie jest farmakologiczne. Ale to na razie przypuszczenia. Na razie chciałbym zobaczyć co pokazuję wynik tomografii.