"Lepka" ślina, ból gardła i katar.

napisał/a: tommee 2013-01-07 18:40
Witam,
jestem nowy na tym forum i z góry przepraszam jeśli zły dział.
- mam katar już jakieś 2,5 miesiąca (możliwe że dłużej, bądź troche krócej), nie pamiętam dokładnie jak to wyglądało na początku, ale np. miałem bardzo zatkany nos rano. Teraz używam jakichś kropel (mogę podać nazwe jeśli trzeba) rano przed szkołą i pomaga na czas trwania szkoły, ale jeśli z niej wyjde to katar wraca. W domu znowu używam ich i pomaga i ewentualnie jeszcze przed snem.
- od jakiegoś miesiąca (z krótką przerwą przez święta) boli mnie gardło. Głównie to przy mówieniu. Nie jest to jakiś ogromny ból w tej chwili prawie go nie czuje. Również głównie rano. Wystarczy tylko przepłukać wodą z solą, w szkole nawet zwykła ciepła woda pomagała.
- a od paru dni zauważyłem u siebie taką lepką śline. Ogólnie mam jej dość mało. Od tego mam takie "klejace" usta. Czuje się z tym nie komfortowo.

Jeśli wypije szklanke wody, bądź np. żuje gumę podczas szybkiego chodu (nie wiem czy podczas wolnego też, nie próbowałem ;p), to zbiera mi się w gardle dużo klęjącej śliny.
Widzę, że to wszystko się nawzajem uzupełnia. Ślina jest lepka (może od kataru?) i gromadzi mi się w gardle i dlatego boli. Nie znam jedynie przyczyny.
Gdy gardło bardziej bolało byłem u lekarza i nie zauważył nic niepokojącego.
DODAM ŻE JESTEM ALERGIKIEM - jeśli ma to jakieś znaczenie.

Bardzo dziękuję za jakąkolwiek pomoc,
Pozdrawiam
napisał/a: ewka35 2013-01-07 20:12
Witam,
Zatkany nos i ból gardła wygląda na przewlekłą infekcję:)
Natomiast przyczyn lepkiej śliny może być wiele:choroby przełyku(np.zwężenie),endokrynologiczne(np.nadczynność tarczycy),
choroby przewodu pokarmowego a nawet nerwice.
Miejmy nadzieję że żadna z nich Cię nie dotyczy ale sprawdzić nie zaszkodzi:)
Życzę powodzenia i pozdrawiam.
napisał/a: tommee 2013-01-07 20:35
Dziękuje bardzo za odpowiedź.
Widzę jednak związek między bolącym gardłem, a tą śliną. To tak jakby ślina zatrzymywała mi się gdzieś w gardle i przez to boli mnie gardło, w dodatku jest ona ciągle w moim gardle i stąd ta "lepkość". Może mówie bez sensu, ale jednak tak to czuje.
napisał/a: ewka35 2013-01-07 20:47
Nie mówisz bez sensu.
Niektóre leki wywołują lepkość śliny,bierzesz jakieś?
napisał/a: tommee 2013-01-07 21:48
Biorę jedne tabletki na alergie. Ale biore je od zawsze i nigdy nie było problemu.
Wydaje mi się, że lepkość pojawiła się z tym bólem gardła który ostatnio wrócił. W dodatku zauważyłem, że nie połykam całej śliny, cześć zostaje na podniebieniu (ogólnie na górnej części gardła), w dodatku mam jakiś lekki biały osad na języku i dziąsła właśnie takie "lepkie". Wydaje mi się też, że mój oddech nie jest zbyt świeży ;/
napisał/a: ewka35 2013-01-07 22:12
Biały osad na języku......to zmienia postać rzeczy.
To może być drożdżyca(grzyb candida),a przyczyn może być mnóstwo.
Zaburzenia jelita grubego, choroba jamy ustnej,gardła,pęcherza moczowego,oskrzela.....i wiele innych.
Ale co na to Twój lekarz,bo o tym mało napisałeś:)
napisał/a: tommee 2013-01-07 22:28
Że nic nie widzi i przepisał ibuprofen przeciwzapalnie chyba na 3 dni. Możliwe że jutro pójde jeszcze raz. A ten osad to może nie jakiś wielki, nigdy chyba nie mialem idealnego języka, nigdy na to nie zwracałem uwagi. Masz może jakieś zdjęcie jak wygląda język z taką dolegliwością? ;)
napisał/a: ewka35 2013-01-07 22:34
Proponuję żebyś Ty wysłał swoje zdjęcie,wtedy eksperci będą mieli jaśniejszy obraz tego co Ci dolega.
Co Ty na to ?
napisał/a: tommee 2013-01-07 22:45
NO dzisiaj juz niestetety nie jestem w stanie, ale jutro jeśli lekarz nic nie poradzi to czemu nie. Znalazłem jednak dosyć zbliżone zdjęcie i wygląda to jakoś tak http://dooktor.pl/image_atta/post/2376w4w7Za61VKb50X3C6726u92tEnB6J.jpg . Podniebienie też jest chyba trochę białe. Co to może znaczyć?
napisał/a: ewka35 2013-01-07 23:51
Wybacz ale nie jestem ekspertem a zdjęcie zdjęciu nie równe.
Może jutrzejsza wizyta u lekarza wszystko wyjaśni a jeśli nie będziesz zadowolony z jej przebiegu to wklej swoje zdjęcie tutaj,ok.
Powodzenia:)
napisał/a: tommee 2013-01-08 18:51
Byłem u lekarza i oczywiście nic poważnego Sebidin Plus. Zobaczymy czy pomoże.
Starałem się zrobić zdjęcie, ale niestety niezbyt wyszło. Tam na końcu (na początku?) języka mam najwięcej tego nasadu, ale nie udało mi się tego dobrze uchwycić.
http://screenshu.com/static/uploads/temporary/qt/3j/0b/ygpt5u.jpg
http://screenshu.com/static/uploads/temporary/en/xo/t9/pxhfxk.jpg