Łękotka prawdopodobnie

napisał/a: strychu 2010-11-29 21:00
Witam. Mam 14 lat. Od roku zajmuję się tańcem. Tańczę breakdance. Jest to taniec bardzo kontuzyjny. Przejdę do rzeczy. W wakacje podczas treningu coś mi strzyknęło w kolanie, i nie mogłem go do końca wyprostować, ani zgiąć. Nie poszedłem z tym do lekarza. Zrobiłem sobie przerwę dwumiesięczną w treningach. Potem wróciłem do trenowania. I po niedługim czasie, bo już mniej więcej w październiku stało się to znowu. Obawiam się że to coś z łękotką, bo czytałem wypowiedzi innych tancerzy i objawy były takie same. Ból już powoli ustaje i pytam o porady jak uniknąć ponownej kontuzji. Wiem, że na pewno nie zrezygnuję z treningów. Prawdopodobnie wybiorę się do lekarza, ale wolałbym uniknąć wszelkich operacji.
Z góry dziękuję i pozdrawiam

Edit: Dodam jeszcze, że trenowałem zazwyczaj 5-6 razy w tyg. po około 2 godziny jakby to miało jakieś znaczenie.
napisał/a: ulna 2010-11-30 16:09
Łękotka, ma bardzo ograniczoną możliwość regeneracji toteż mało prawdopodobne jest to, że uraz/ból się nie powtórzy. W zasadzie od tego problemu w przypadku uszkodzeń łękotki może w pewnym stopniu uchronić zabieg.