Lekko uciekające lewe oko

napisał/a: orlosiu 2012-03-01 22:02
Witam,
Około 3-4 tygodni temu poczułem ból gałek ocznych, podwyższyła się wrażliwość na światło, na świeże chłodne powietrze, zaczęły się migrenowe bóle głowy, ból głowy uciskający w skroniach, mętlik w głowie. Nie wiedziałem co się dzieje, sądziłem, że to chwilowe objawy. Jednak gdy ból oczu się zwiększył pojechałem na pogotowie, gdzie wykonano liczne badania związane z ciśnieniem oczu, ostrością obrazu, polem widzenia, wszystkie wyszły okej. Specjalista chorób oczu stwierdził, że ze względu okulistycznego jest wszystko w porządku i skierował do poradni neurologicznej.
Na oddziale neurologicznym spędziłem kilka dni, był wykonany rezonans magnetyczny oczodołów, który stwierdził jedynie zapalenie zatok. Dzięki innym badaniom stwierdzono, iż hormon tarczycy mieści się w normie, jak i również liczba przeciwciał w organiźmie jest odpowiednia. A więc wykluczono przyczynę neurologiczną oraz endokrynologiczną.

W rezultacie czekam na kolejną wizytę u okulisty, która ma być za tydzień. Silny ból głowy nadal mi towarzyszy, oczy są bardzo wytężone i przemęczone, szczególnie lewe oko (lekko uciekające na zewnątrz). Występuje duża wrażliwość na świeże powietrze, lekki ruch głowy przyczynia się do wywoływania bólu w głowie. Czasem mam jakieś plamy ciemne przed oczami, migające światełka.
Nie wiem co jest nie tak, jeśli ktoś ma jakieś spostrzeżenia, bądź dobre rady, to prosiłbym o pomoc, chętnie poczytam.

PS. Próbowałem wykonywać ćwiczenia korekcyjne na oczy w postaci, poruszania oczu w płaszczyźnie poziomej i pionowej, ruchów okrężnych, wpatrywania się w zbliżającą końcówkę długopisa, po każdej takie serii ból głowy się nasila...
Proszę o pomoc