Lekko piekące ranki na ustach

killy
napisał/a: killy 2014-03-21 22:16
Witam, szukam Eksperta lub osoby która miała podobną dolegliwość i sobie z nią poradziła. Mianowicie od jakiś trzech dni na ustach zaczęły pojawiać się ranki. Najpierw na dolnej wardze jedna, druga trzecia a któregoś dnia zauważyłam że na górnej wardze symetrycznie do dolnej, również się pojawiły.. Towarzyszyło temu mocne wysuszenie i ściągniecie ust. Usta nie swędziały ani nie było żadnego mrowienia. Ogólnie odczuwalne było takie uczucie jakbym poraniła sobie usta jedząc mega świeżą bagietkę (ale jej nie jadłam ;)). Byłam dziś u dermatologa jednak Pani Doktor nie potrafiła mi pomóc, ponieważ wg niej nie wygląda to na opryszczkę...
Proszę o pomoc, boje się że to zacznie się jeszcze bardziej roznosić. Czy ktoś ma pomysł co to może być..?
Będę wdzięczna za pomoc. Pozdrawiam
napisał/a: piotrosiama 2014-03-22 01:17
Mnie to wygląda na początek opryszczki. Spróbuj smarować płynem Sonol - jest dostępny bez recepty i dość tani.
napisał/a: MOJA PORADA 2014-03-23 16:17
Moim zdaniem masz niedobór witamin z grupy A + E. Jest do kupienia preparat w aptece w kapsułkach. Nie zaszkodzi, jak kupisz też witaminę B1. Pij wodę mineralną niegazowaną ( min. 1,5 l dziennie płynów na dobę powinno się wypijać ). Jest też dobra maść bez recepty z witaminą A o nazwie Retimax 1500. Pozdrawiam.
killy
napisał/a: killy 2014-03-23 18:20
No właśnie gdy zaczeło to się dziać, pare dni temu od razu kupiłam tą maść oraz kompleks witamin z grupy B. Niestety z dnia na dzień przybywało po jednej dodatkowej rance.. Starałam się też pić dużo wody ale nic nie pomaga..:(
napisał/a: MOJA PORADA 2014-03-24 16:12
Może to reakcja alergiczna ?. Może spróbuj kupić tabletki na alergię, nie zaszkodzą, a może pomogą ?. Z najtańszych jest Amertil.
napisał/a: martissa 2014-09-08 13:07
To opryszczka. Działaj szybko oprinem i powinno obejść się bez pęcherzyków i znacznie szybciej się wchłania. Te tabletki są bez recepty, wiec do lekarza nie trzeba łazić