Lekki gips

napisał/a: mcgsoft 2010-02-09 10:27
Witam,
2 tygodnie temu doszło u mnie do złamania kości strzałkowej lewej nogi jakieś 2-3 cm nad kostką bez przemieszczeń, 10 dni z szyną gipsową na nodze, teraz gips do kolana i tu wyrok jeszcze dokładnie 40 dni do badania kontrolnego i ewentualnego zdjęcia gipsu. Trochę poczytałem sobie o gipsach syntetycznych i troszkę się uspokoiłem bo z tego co pisali to są lżejsze, mocniejsze, nie kruszą się, a mi w tej sytuacji (muszę się dość często przemieszczać, i nie mówię tu o chodzeniu po domu, a raczej o wyjazdach do szkoły) bardzo taki pomysł przypadł do gustu. Poszedłem grzecznie do chirurga z zapytaniem co sądzi o moim pomyśle. I o to co usłyszałem, że takie gipsy wcale nie są znacznie lżejsze, że gipsu który się uleżał nie należy zdejmować bo z tego same problemy, że gipsy syntetyczne wywołują alergię, że gdyby były takie dobre to by mieli na stanie (oswoiłem się już wcześniej z myślą że będę musiał samodzielnie kupić takowy gips), i na koniec że w ogóle nie ma sensu i się nie opłaca i założą mi takiego gipsu. Czy to co ów doktor mówił ma jakiś sens, czytałem w internecie sporo opinii na ten temat i jakoś mi się wierzyć nie chce żeby ów gips był taki zły jak pan doktor opisuje, z drugiej zaś strony do opinii w internecie też należało by podejść z dystansem bo same "pozytywne" a na świecie raczej ciężko znaleźć rzeczy bez wad. Czy mogli byście mi napisać o wskazaniach i przeciwwskazaniach do stosowania tego gipsu, jego wadach i zaletach, może ktoś z was nosił taki gips a może zakładał. Ogólnie chciałbym się dowiedzieć czy warto inwestować w takie rozwiązania, czy jego skutki będą na tyle dobre by choć w połowie zrównoważyć cenę przedsięwzięcia czy też lepiej sobie odpuścić i zarzynać się z tym czymś oryginalnym na nodze....
napisał/a: cade 2010-03-24 19:37
Od piątku noszę lekki, plastikowy gips. Musiałem za niego zapłacić 80 złotych, ale muszę przyznać, że jest zupełnie leciutki- wcale nie ciąży na nodze. Ponadto jest dość miękki pod kolanem, dzięki czemu elastycznie dopasowuje się do łydki, kiedy zginam nogę. W te kilka dni, od kiedy mi go założono, nauczyłem się na nim chodzić (chirurg sam powiedział, żebym tak robił), podczas kąpieli zanurzyłem do w wodzie i wysechł mi dość szybko. Oczywiście moja opinia jest niepełna, bo nigdy wcześniej nie miałem innych usztywnień, no i nie noszę tego "gipsu" długo, jednak od siebie- polecam, bo czuję się w nim w miarę komfortowo. Zobaczymy, co powiem za 4 tygodnie :)
napisał/a: Agusia1982 2010-03-25 09:52
Jeśli taki gips zostanie założony od razu to okej...są takie i są dobre,znacznie wygodniejsze.
W Twojej sytuacji jednak lekarz miał racje...zmaiana gipsu teraz była by bez sensu.
napisał/a: karinek1 2013-11-07 13:09
Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że taki gips lekki ma sporo zalet. Jest lekki w porównaniu do zwykłego gipsu i zdecydowanie mnie problemów z nim, bo się nie kruszy... ja mam pod spodem watę podgipsową, więc raczej nie moczę tego gipsu w wannie, bo wata tak łatwo nie wysycha. Mogę powiedzieć, że taki gips to dobry pomysł dla osob aktywnych i dla dzieciaków. Trzeba tylko znaleźć sklep, gdzie można go kupić w dobrej cenie, najlepiej w internecie w sklepach online lub na allegro. Gdzie indziej możemy niestety przepłacić. Gips oczywiście kupuje się po wcześniejsze konsultacji z lekarzem i musi go założyć lekarz.
napisał/a: anilla 2014-03-04 12:51
Witam. Wznawiam wątek. Taranko - jeśli jeszcze to czytasz, gdzie zakupiłeś gips dla siebie do założenia? Jakiej firmy? I jakie wrażenia w trakcie użytkowania jak i po zdjęciu?