lekki ból w kolanie

napisał/a: michael1989 2010-05-18 22:18
witam wiem że jest już kilka tematów związanych z bólem kolana, ale chcę przedstawić moją sytuację.
Otóż we wrześniu 2008 roku doznałęm urazu prawego kolana- udałem się do ortopedy i okazało się że to odbicie rzepki, chodziłem tam kilka razy na konsultacje i robiłem rtg i po 3lub 4 miesiącach było już ok.
przez cały poprzedni tok nic nie czułem, dopiero teraz odczuwam ból w tym prawym kolanie Chodząc po ulicy, biegając nic mnie nie boli, tylko podczas wstawania z krzesła, nadmiernego zginania kolana odczuwam bój czasami czuje jakby coś mi przeskakiwało w tym kolanie z prawej strony rzepki. Dodam że mam 21 lat i studiuje i w weekendy dorabiam sobie w dośc ciężkiej pracy fizycznej. Ja osobiścvie myśle, że poprastu musiałem przeciążyć to kolano. Proszę o porade, ponieważ nie wiem czy w wakacje bede mógł jechać do niemiec na truskawki, czy ten wypad mam odwołać.
może mam stosować jakieś ćwiczenia, lub maści typu arcalen
napisał/a: ulna 2010-05-19 20:12
Jak przebiegał sam uraz?? W którym miejscu boli najbardziej?? Czy idzie wyczuć miejsce przeskakiwania (np. przykładając rękę)?
napisał/a: michael1989 2010-05-20 20:49
Tak .
przykłądając rękę z prawej strony rzepki czuje lekkie przeskakiwania, lecz tylko podczas wstawania z pozycjii siedzącej. Po tym jak lekarz stwierdził odbicie nie miałem gipsu , miałem tylko smarować kolano maścią nie pamiętam już jaką.Czy może mam z tym iśc do lekarza, bo w moim mieście czeka sie na wizyte do połowy lipca chyba że prywatnie.
Czy poprostu wystarczy smarowanie tego kolana i nie przeciążanie jej??
napisał/a: ulna 2010-05-20 21:06
Zdecydowanie przejść się do lekarza żeby to zbadać jak przeskakuje to samo od tak nie przejdzie. Być może jest to związane z bocznym przyparciem rzepki, uszkodzeniem łękotki