leki uspokajające

napisał/a: zmartwiona1 2009-03-07 18:19
Jakie są dobre leki uspokajające dostępne bez recepty?
Mam dwa dni w tygodniu bardzo dla mnie stresujące i niestety boję się, że wrócą dawne problemy...
Przez dwa lata miałam depresje, od połowy zeszłego roku zaczęło mi się układać, ale teraz znowu czuję niekiedy stany depresyjne. Nie chcę przechodzić tego jeszcze raz dlatego myślę, że takie tabletki pomogą. Wolałabym uniknąć wizyty u lekarza, bo to nie wywołuje miłych wspomnień.
napisał/a: Kadrema 2009-03-07 23:23
Leków uspokajających nie dostaniesz bez recepty, chyba że ziołowe, no ale sam wiesz jak to jest z ziołami przy większym stresie :) choć bardzo dobrze działa Neospasmina w syropie. Ale moja rada- wybierz się do lekarza pierwszego kontaktu i poproś o Hydroxizynum w tabletach 2mg. Myślę że wypisze bez problemu, bo nie zaszkodzi ci napewno, nie uzależnisz się przede wszystkim od niej w przeciwieństwie do barbiuturanów i jej pochodnych a pomoże ci napewno. Pozdrawiam :)
napisał/a: zmartwiona1 2009-03-12 20:06
Dzięki :) Lekarz pierwszego kontaktu powinien mi to bez problemu wypisać?

A przykładowo gdybym brała jakieś tabletki ziołowe typu Persen, Nervomix itp to muszę je brać regularnie zeby był efekt? Czy tylko w trakcie sytuacji stresowej?
napisał/a: Kadrema 2009-03-13 16:44
Lek ten wypisze ci bez problemu, gdyż tak jak pisałam, nie uzależnisz się od niego i jest to mała dawka (oczywiście są większe, ale myślę że w Twoim przypadku ta jest wystarczająca).

A PERSEN czy DEPRIM musisz brać regularnie żeby uzyskać efekt, poza tym są to leki bardziej na stany depresyjne niż stresowe, ale nie wyklucza to że ci nie pomogą bo po jakimś czasie inaczej też napewno przy nich będziesz reagować inaczej na sytuacje stresowe :)
napisał/a: Shanti1 2009-03-13 16:54
Persen nie jest p/depresyjny tylko uspokajający i nie trzeba wcale długo brać, żeby zadziałał. Działa od razu. Dobry jest syrop Melissed.
napisał/a: Kadrema 2009-03-13 17:04
Faktycznie, masz racje- nie jest p/depresyjny, ale nie działa tak szybko i pięknie jak piszą w ulotce- taką słyszałam opinię :)
napisał/a: oliwia1980 2009-04-22 11:22
W nervomixie niby jest jakieś zioło, które działa antydepresyjnie. Tylko wiadomo, że ziółka są raczej delikatnymi preparatami leczacymi, więc nie pomogą naprawdę w ciężkich stanach.