leki sterydowe

napisał/a: Paulinku 2006-12-06 00:10
Hej mam takie pytanko dopiero co zarejestrowałam sie ta tym forum i chce wiedzieć czy odpowiedzi na pytania udzielają lekarze specjaliści?mam uczulenie od 7 lat i zaden lekarz jeszcze nie był w stanie odpowiedzieć mi na pytanie co jest tego przyczyna:/pomocy! Ciałabym tez zapytać jaki skutek może mieć długotrwałe zażywanie leków sterydowych?
napisał/a: Peter 2006-12-06 07:59
A miałaś robione testy? I czy obecny stan wymaga stosowania sterydów? Mają bardzo wiele skutków ubocznych, długo by wyliczać. Obecnie są inne leki umożliwiające "opanowanie" alergii. Sterydy to ostatecznośc, a nie leki z wyboru.
napisał/a: Paulinku 2006-12-06 10:39
jasne że miałam robione testy na wszyskie środki chemiczne i kosmetyki ale nie jestem na nic uczulona a na całych nogach i rekach mam czerwone plamy . Używałam innych leków ale żadne nie skutkowały więc od 2 lat stosuje maści sterydowe. One też nie pomagają tylko łagodzą.Teraz pojawiło sie u mnie zapalenie zył i zastanawiam się czy to może być skutek uboczny stosowania tych maści.
napisał/a: Peter 2006-12-06 14:44
Jeśli dawno nie robiłaś badań, to ogólne badanie krwi, moczu, CRP oraz tzw. próby wątrobowe i w kierunku alergii poziom IgE.
napisał/a: Paulinku 2006-12-09 01:30
wszystkie te badania miałam robione całkiem niedawno-wyniki świadczyły ze jestem "zdrowa jak ryba" a jednak alergia na całym ciele utrzymuje się przez cały czas.nie ustępuje ani na troche.rany które mam są podgojone ale nie wyleczone. naprawdę nie wiem co mam robić do jakiego lekarza się udać i czy dalej poddawać się różnym eksperymentom leków na mojej skórze pomóżcie proszę
napisał/a: Peter 2006-12-09 12:27
Jeśli jest to atopowe zapalenie skóry, to problem jest poważny. Przyczyny nie są do końca znane, stąd problemy w leczeniu. Jeśli masz zmiany o charakterze wysiękowym (ropa, płyn) to można zrobić posiew w kierunku bakteryjnym. Być może jakiś czynnik chorobotwórczy utrudnia leczenie.
napisał/a: Paulinku 2006-12-16 00:51
robiłam dziś badanie IgE i wynik to 856 czyli 8x ponad norme w sumie to nie wiem co dalej mam z tym zrobić bo oprócz alergii może powinnam zrobić badania w kierunku jakiś pasożytów tylko, że sama nie wiem jak mam się za to zabrać, bo poprostu lekarze udają bezradnych, więc muszę sama znaleźć sposób na wyleczenie się z tek męczącej choroby.Gdyby ktoś był tak miły i pokierował mnie troche to bardzo byłabym wdzięczna. Pozdrawiam

[ Dodano: 2006-12-16, 01:09 ]
Mam jeszcze jedno pytanie,( używałam maści PREDNISOLON 0,3 na HASCO BASA 100), ostatnio stwierdzono u mnie rumień guzowaty i zastanawiam się co może być jego przyczyną. CzY MAŚĆ STERYDOWA MOŻE POWODOWAĆ AŻ TAKIE KONSEKWENCJE??? Chciałabym też wiedzieć bo przeczytałam ze rumień może być spowodowany jakimiś wirusami, jak mam to sprawdzić , jakie badania wykonać??naprawde byłabym bardzo wdzięczna za jakąkolwiek pomoc
napisał/a: Peter 2006-12-16 09:30
Faktycznie, problem jest poważny. W mojej ocenie może być to schorzenie o podłożu autoimmunologicznym. Leczenie jest bardzo trudne. Niewykluczone, że jakaś infekcja wirusowa takie duże zmiany spowodowała w Twoim organiźmie. Czy tylko wykonałaś badanie w kierunku Ige? Co z pozostałymi, o których pisałem i czy w ogólnych badaniach krwi nie było zwiększonego poziomu limfocytów lub eozynofilów? Czy leczysz się u specjalisty alergologa?

[ Dodano: 2006-12-16, 14:06 ]
Rumień guzowaty nie jest od sterydów. Negatywny wynik testów naskórkowych świadzy, że problem leży w Twoim organiźmie (potwierdza to b. wysoki poziom IgE). Proponuję:
1. Podaj dokładnie wszystkie wyniki badań, jakie posiadasz
2. Czy kiedykolwiek szczepiłaś się przeciwko grypie? lub kiedy (jeśli byłaś szczepiona p/ WZW - wirusowe zapalenie wątroby typu B, to kiedy)
3. Czy kiedykolwiek przechodziłaś poważne infekcje w tym grypowe lub inne wirusowe?
Jeśli chciałabyś przebadać się w kieunku pasożytów, to badania takie wykonują labolatoria Sanepidu (lub inne prywatne). Do badania przesyła się kał i poszukuje się cyst lub jaj pasożytów). Badanie takie powinno być trzykrotne.
Czy wynik badania w kierunku IgE widział lekarz i czy w związku z tym zaproponował jakieś leczenie?
napisał/a: Paulinku 2006-12-20 02:09
1. jesli chodzi o badanie krwi i moczu to robiłam je w lipcu jak leżałam w szpitalu i wszystko było w porządku
2. badanie wątroby wykazało, że wszystko jest w normie
3.leczę się u dermatologa w szpitalu wojskowym we Wrocławiu jednak swoich badań IEg nie mogłam mu jeszcze pokazać bo niestety do dermatologów czeka się w długich kolejkach i termin mam dopiero na 09 stycznia ale mam nadzieję że bedę wtedy lepiej przygotowana do rozmowy, bo jestem załamana bezradnością lekarzy...
4.miałam zlecone wykonanie zdjęcia klatki piersiowej w związki z podejrzeniem grużlicy, która może być przyczyna rumienia guzowatego, ale na szczęscie wynik brzmi:płuca bez zmian.Cień serca i naczyń dużych w normie

[ Dodano: 2006-12-20, 02:13 ]
nigdy nie szczepiłam się przeciwko grypie ani wirusowemu zapaleniu wątroby, a także nie chorowałam poważnie i niemiałam zadnych powikłań
W dzieciństwie chorowałam tylko troche na zatoki i miałam chyba zapalenie spojówek ale wszystko minęło zanim skończyłam 10 lat.
napisał/a: Peter 2006-12-20 07:17
A z jakiego powodu byłaś w szpitalu?

[ Dodano: 2006-12-20, 07:20 ]
Czy posiadasz te wyniki ze szpitala? Jeśli tak, to je napisz. Czasem niewielka zmiana w obrazie krwi może coś zasugerować.
napisał/a: Paulinku 2006-12-20 15:58
w szpitalu byłam ponieważ po raz 2 robili mi testy naskórkowe (HAL Alergy), które wyszły ujemnie. jesi chodzi badanie krwi to w nie wiem jak mam podac wyniki wiec przepiszę to co jest napisane w moim wypisie.
OB:9/26
RBC-4,52
HGB-12,9
HCT-39,1
MCV-86,5
MCH-28,5
MCHC-33,0
WBC-7,47
PLT-235
NE-47,6
LY-30,7
MO-11,2
EO-10,2
BA-0,3
napisał/a: Peter 2006-12-20 19:17
Wyniki masz całkiem dobre. Trochę podwyższone limfocyty kwasochłonne, co sugerowałoby alergię. Wynik IgE już dobitnie o tym świadczy. Lekarz, który oglądał te wyniki powinien to zauważyć. Natomiast nic z wyników krwi, ani z informacji jakie od Ciebie uzyskałem nie wynika przyczyna tak agresywnej alergii. Nie wiem, jaka będzie decyzja lekarza, ale prawdopodobnie jedynym sposobem "wyciszenia" choroby będzie leczenie sterydami. I to w formie doustnej. Jedyne co mogę zaproponować, co nie zaszkodzi, a może będzie pomocne, to leczenie oprócz zaproponowanego przez lekarza:
Padma 28 - lek ziołowy o potwierdzonym już działaniu przeciwzapalnym (jest dość drogi, ok. 80-85 zł za 100 tabl). Należałoby go przyjmować 3xdz po 1 tabl. pół godziny przed jedzeniem przez okres co najmniej 3 msc.
Dodatkowo lek Psorinoheel (do nabycia w aptece na zamówienie) - o działaniu immunomodulującym. Stosowanie wg. ulotki. cena ok. 35-40 zł.
Są to leki bez recepty.

[ Dodano: 2006-12-20, 19:22 ]
I jeszcze jedno. Nie sugeruj się tym, co pisze na ulotce leku Padma 28 (lek pomocniczy przy zarostowym zapaleniu tętnic). Ma on o wiele szersze działanie, niż to, co napisano w ulotce.