Leki przeciwzakrzepowe

napisał/a: Gomesss 2011-10-31 00:26
Witam.

Mam 16 lat, parę razy mialem skręcone kostki(2 razy lewa, raz prawa) 3 miesiące temu mialem złamaną 4 i 5 kosć śródręcza(złamanie bokserskie). Miałem wstawiony drut Kirschnera oraz gips. Jestem po wyjęciu owego druta i mam powazne pytanie dotyczące Leków Przeciwzakrzepowych! Lekarze nic o nich nie mówili, sam się dzisiaj o nich dowiedzialem prosze o rade i pomoc co robic...;(

Pozdrawiam...


Ps.Było to złamanie z przesunięciem+rozcięta warga, została zszyta, mialem 2 operacje, lerzalem 11 dni w szpitalu.
napisał/a: Peter 2011-10-31 11:41
Obecnie przy każdym urazie podaje się leki przeciwzakrzepowe.
napisał/a: Gomesss 2011-11-01 12:16
Pare osób mówiło mi że te leki podaje się wstrzykując do brzucha, ja nic takiego nie mialem, moze przez werflon?
kostasz
napisał/a: kostasz 2011-11-01 15:37
Kolega z forum o nicku motti może Ci zrobić ciekawy wykład o leczeniu przeciwzakrzepowym, więc wszelkie wątpliwości możesz kierować do niego. Z mojej strony mogę powiedzieć, że profilaktyki przeciwzakrzepowej ("zastrzyków w brzuch") NIE stosuje się standardowo w urazach kończyn górnych. Dostają je pacjenci obciążeni innymi chorobami, unieruchomieni. Czyli jeśli miałeś zakładany tylko gips na rękę, a poza tym chodzisz bez problemu, to nie ma takiej potrzeby.