Leki osłonowe a ból żołądka

napisał/a: kate18stg 2008-08-04 13:15
witam mam taki problem biore dużo leków (nadciśnieniowe i nasercowe oraz na nerki) tak od 4 lat prawie, bralam zawsze oslonowo ranigast, od ponad roku mam zmienione na polprazol. nie wiem czy on juz nie pomaga ale boli mnie prawie codziennie zoladek, moze sa inne srodki oslonowe ?? czy moze byc to jakas oinna przyczyna tego bolu ??
napisał/a: Creator 2009-06-23 16:53
Polecam Siemię Lniane
napisał/a: kate18stg 2009-06-23 18:39
siemnie lniane to pije od dawna, zanim zaczelam chorowac pilam.
napisał/a: Agaluk 2010-03-24 11:43
Co prawda wątek jest już starszy, ale ja w takiej sytuacji brałam synbiotyk Multilac. Muszę przyznać, że ból mi ustąpił po nim. Okazało się, że miałam uszkodzoną florę bakteryjną w żołądku, jak to lekarz nazwał. Siemię lniane akurat mi niewiele co dawało i to odstawiłam. Pije też jogurt codziennie albo na przemian kefir.
napisał/a: oliwia1980 2010-03-24 13:22
Może się mylę ale w żołądku chyba nie ma flory bakteryjnej, bo przecież soki żołądkowe by je strawiły. A Multilac jest stosowany aby wspomagać odbudowę flory bakteryjnej jelit. Ale zaznaczam, że nie jestem specjalista więc mogę się mylić.
napisał/a: barbarabasia 2015-10-29 11:07
Jak miałam problemy żołądkowe, to brałam multilac synbiotyk. Wiem, że i ten lek stosuję się jako osłonę przy antybiotykoterapii. Ma w składzie dużo dobrych dla żołądka bakterii. Warto wypróbować.