Lęki o zdrowie

napisał/a: Ania198630 2015-12-12 00:08
Witam mam 30 lat i straszliwy lęk o swoje zdrowie nie potrafię sobie z tym poradzić. Ciągle się boję że coś mi jest wystarczy że mnie w głowie zaboli czy w klatce piersiowej to już panikuje że umieram nie potrafię sobie z tym poradzić. Przeszłam mnóstwo badań o tomografi po badania dna oka mówią że nic mi nie jest ale ja jakoś im nie wierzę, myślę że jednak coś mi jest tylko oni nie potrafią mnie zdiagnozować poprawnie. Przyjmuje leki przeciw depresyjne i przeciw lękowe ale nic mi nie pomaga nic ... czasami mam dosyć tak strasznie się boję śmierci to jest silniejsze odemnie... tak szczerze to nawet leki są straszne i ciężko mi je brać po przeczytaniu ulotki. Biorę je na siłę... pomóżcie mi co mam zrobić .?jak z tego wyjść ?
napisał/a: Ramadik001 2016-01-04 21:08
Zapisz się na terapie poznawczo-behawioralną do dobrego terapeuty. Tylko Ty sama jesteś się w stanie wyleczyć, leki tego nie zrobią powodują tylko zaleczenie objawów a przyczyna tkwi gdzie indziej. Trzeba w pewnym sensie zmienić swoje życie żeby pozbyć się zaburzeń.
napisał/a: _Karolina_ 2016-03-01 16:20
Twój lęk o zdrowie może mieć podłoże psychologiczne, skoro mówisz że badania nic nie wykazują a lekarze nie umieją zdiagnozować. Skontaktuj się z psychoterapeutą, opowiedz o swoim problemie i obawach, samo to przyniesie Ci ulgę i z czasem nauczysz się inaczej reagować. Dobrych terapeutów i psychiatrów znajdziesz w centrum na Marszałkowskiej M1016, pozdrawiam