leki na tarczyce a soczewki kontaktowe

napisał/a: moniaszka 2007-01-31 18:01
Ostantio byłam u okulisty , gdyż chcem nosić soczewki kontaktowe.. Zbliża się moj Slub i cchiałabym w tym dniu mieć soczewki i w ogole chciałabym zobaczyć jak to jest z soczewkami. Pani okulistka troche mnie zasmuciła. Zapytała sie czy biore jakies leki hormonalne i gdy powiedziałam ze leki na tarczyce, to oświadczyla ze nie mogę nosic soczewek.
Prosze mi odpowiedziec czy rzeczywiście to jest prawda i czy naprawde soczewki sa niebezpieczne jezeli biorę te leki, a biorę letrox 25.
Pozdrawiam
napisał/a: klapouszek2 2007-01-31 22:47
Stosowanie tabletek hormonalnych wpływa na adaptację oka do soczewki kontaktowej. Tabletki hormonalne mogą mieć wpływ na ilość i skład wydzieliny łzowej. W związku z tym mogą pojawiać się pewne objawy np. uczucie suchości w oczach oraz obecność osadów białkowych na powierzchni soczewek. W przypadku suchości należy dodatkowo nawilżać oczy/soczewki kroplami nawilżającymi np. GenTeal (bez konserwantow specjalnie dla noszących soczewki) oraz stosować płyn pielęgnacyjny o dobrych właściwościach nawilżających. W przypadku skłonności do powstawania osadów białkowych, należy stosować soczewki o krótkim okresie wymiany. Jednak ostateczną decyzję należy podjąć po badaniu i konsultacji z okulistą aplikującym soczewki kontaktowe - wiec jesli mówi, że nie można to chyba nie można choc w sumie to dość małą tę dawkę hormonów przyjmujesz, więc może można by było spróbować. Jednak nie polecałabym takich eksperymentów przed samym ślubem bo i po co mieć w tym dniu oczka jak królik Może poradź się jeszcze jakiegoś innego okulisty a jak też powie stanowczo nie to nie - wtedy pozostaną okulary
napisał/a: julciaa171 2009-04-16 21:44
Ja tez mam tarczyce i nosze soczewki. stosuje jedynie plyn GenTeal, ktory zostal wymieniony w poscie powyzej. Powodzenia i szcescia na nowej drodze zycia!
djfafa
napisał/a: djfafa 2009-04-17 08:40
julciaa171 napisal(a):Ja tez mam tarczyce i nosze soczewki. stosuje jedynie plyn GenTeal, ktory zostal wymieniony w poscie powyzej. Powodzenia i szcescia na nowej drodze zycia!


patrz na daty postów!