Leki na poprawę zapamietywania lub dłuższe uczenie się

napisał/a: szym 2015-02-09 17:34
Planuje się przejść do neurologa by zagadać o coś co poprawi moje przyswajanie wiedzy albo pozwoli mi dłużej siedzieć (wolałbym pierwszą opcje). Stosowałem jakieś różne suplementy - cholinę, aswagande, rhodiole, lecytyne, bacope, gotu-kole ,żeń-szeń , miłorząb (ostatnie dwa krótko bo mi krew z nosa leciała) i delikatnie mówiąc szału nie ma. Kiedyś dostałem Memotropil i Adavin to było czuć różnicę. Nie planuję tego brać cały czas, tylko w okresie sesji - łącznie 7-8 tygodni w roku. O co poprosić by lekarz zechciał mi to przepisać ?? Chodzi mi o to, że pewnie nie każdy lek poprawiający kojarzenie lub pozwalający dłużej się uczyć neurolog będzie chciał przepisać (raczej Modafinilu albo Ritalinu nie przepisze :p). Zdaje sobie sprawę, że nie ma grupy leków ,,na uczenie się przed sesją'' , i to nie jest ich typowe zastosowanie (stosuje się zaburzenia poznawcze, zaburzone krążenie mózgowe itp). O co prosić ? Co neurolog będzie skłonny przepisać ? Mam początki nadciśnienia (jeszcze nie leczone) i przewlekłe zapalenie trzustki.
napisał/a: alchemik1 2015-02-15 20:12
szym napisal(a):Planuje się przejść do neurologa by zagadać o coś co poprawi moje przyswajanie wiedzy albo pozwoli mi dłużej siedzieć (wolałbym pierwszą opcje). Stosowałem jakieś różne suplementy - cholinę, aswagande, rhodiole, lecytyne, bacope, gotu-kole ,żeń-szeń , miłorząb (ostatnie dwa krótko bo mi krew z nosa leciała) i delikatnie mówiąc szału nie ma. Kiedyś dostałem Memotropil i Adavin to było czuć różnicę. Nie planuję tego brać cały czas, tylko w okresie sesji - łącznie 7-8 tygodni w roku. O co poprosić by lekarz zechciał mi to przepisać ?? Chodzi mi o to, że pewnie nie każdy lek poprawiający kojarzenie lub pozwalający dłużej się uczyć neurolog będzie chciał przepisać (raczej Modafinilu albo Ritalinu nie przepisze :p). Zdaje sobie sprawę, że nie ma grupy leków ,,na uczenie się przed sesją'' , i to nie jest ich typowe zastosowanie (stosuje się zaburzenia poznawcze, zaburzone krążenie mózgowe itp). O co prosić ? Co neurolog będzie skłonny przepisać ? Mam początki nadciśnienia (jeszcze nie leczone) i przewlekłe zapalenie trzustki.


Ciekawymi lekami chcesz się faszerować jak na Twój stan zdrowotny - owszem bardzo wątpię aby neurolog bez wyraźnego wskazania to zapisał, nie wiem czy to dostępne w ogóle bo nigdy tego w aptece nie widziałem (Modafinil). Pamiętam kiedyś kolega nałogowo pił Tussipect przed egzaminami, ale to nie jest dobry pomysł - zwłaszcza w przypadku nadciśnienia. Ewentualnie jeszcze winpocetyna zostaje z tych leków "mało szkodliwych". Jest w dawkach 5 i 10 mg. Jednak ja jako lekarz nie przepisałbym nic, no może coś z Piracetamem ale max 800mg ewentualnie wziąć dodatkowo ten OTC Sesja. Jest jedna lekarka która regularnie u nas to kupuje i twierdzi że to świetny preparat. Uważam natomiast że bardziej trzeba się skupiać na niedoborach. Zdecydowanie lepiej czuję się skoncentrowany stosując kilka preparatów witaminowych. Dbam o typowo "męskie" sprawy więc Zincas Forte, Omega 3, Selen z olimpu, Vit b complex, ewentualnie aspargin i vit A+e. Z tym że zincas raz na kilka dni bo za dużo pryszczy wyskakuje, też jest na rp, ale raczej mało który lekarz robi problem z tym preparatem o ile ma rozsądnego człowieka przed sobą który wie ża nadmiar cynku osłabia przyswajanie innych pierwiastków (szczególnie miedzi).
ananaska12
napisał/a: ananaska12 2019-07-27 16:26
przez pewien czas moja mama brała geriamoc na poprawę pamięci, koncentracji, w tych witaminach jest duża porcja żeńszenia, lecytyny, kwasu foliowego a to znane składniki poprawiające pamięc, procesy myślowe, mama jest z efektów bardzo zadowolona
ciabatta
napisał/a: ciabatta 2019-08-23 07:48
chyba muszę takie witaminy kupić ojcu, jest strasznie rozkojarzony ostatnio, zeby coś się od niego dowiedzieć to tzeba sie po kilka razy pytać, ten geriamoc szybko działa? Lekarz wspominał mu o zmianie diety, ale móżna sobie mówić i mówić