Leki na depresje pytanie

napisał/a: Gumek94 2014-07-04 19:48
Witam, wiem że mam depresje i właśnie Psychiatra przepisał mi lek " Depralin " niestety nie miałem zbyt pieniędzy, więc w Aptece kupiłem " Aciprex " powiedziała że to jest to samo tylko że w niższej cenie, i właśnie mam zamiar podjąć leczenie tym lekiem lecz trochę się boję o te skutki uboczne, trochę się naczytałem o tych skutkach i boję się że to może na mnie źle wpłynąć, że będę bardziej agresywny i nie świadomie coś zrobię, czego się najbardziej obawiam, proszę mi powiedzieć czy ten " Aciprex " jest mniej więcej taki sam jak ten " Depralin " i pomoże mi walczyć z depresją ? ta depresja mnie wykończa, mam zaburzenia snu, i co najgorsze problemy z koncentracją i z pamięcią co mi bardzo utrudnia życie, proszę o pomoc będę niezmiernie wdzięczny.

Edit: zapomniałem też dodać że mam nerwicę.
napisał/a: ~Anonymous 2014-07-04 20:23
W obu podanych przez Ciebie lekach znajduje się ta sama substancja czynna escitalopram. Oba mają takie samo działanie. Nic się nie bój :) Nie zawsze występują skutki uboczne. Pozdrawiam.
napisał/a: Gumek94 2014-07-04 21:22
Dziękuję za odpowiedź, a mam ostatnie pytanie, psychiatra powiedział mi aby dawkować 2 tyg po 1/4 tabletki potem po 2 tyg 1/2 tabletki i po 2 tyg całą tabletkę, czy mogę ominąć pierwsze dawkowanie czyli po 1/4 tabletki i przez 2 tyg brać na początek 1/2 tabletki i po tych 2 tyg brać całą tabletke ?, i przepraszam że takie jakby dziwne pytanie, ale nwm jak inaczej je sformułować, a odpowiedź na to pytanie bardzo by mi pomogło.
napisał/a: ~Anonymous 2014-07-04 21:39
Zastosuj się do wytycznych lekarza. W ten sposób rozpoczynamy terapię ale również i kończymy.
1/4-----1/2-----1------1/2------1/4. Taki schemat.
Tego leku w pełnej dawce nie można odstawić z dnia na dzień!
Nie próbuj inaczej!
:)
napisał/a: Gumek94 2014-08-01 18:34
Jestem już po dwóch tygodniach brania regularnie dawek po 1/4 i po prostu nic się nie dzieję, żadnych skutków ubocznych i ani minimalnej poprawy, czy to jest wina zbyt małych dawek ? proszę o pomoc bo bardzo mi zależy na odpowiedzi :)