Leki antydepresyjne a Suplementy diety

napisał/a: Gumek94 2014-08-13 18:13
Witam, mam pytanie, czy suplementy diety takie jak białko w proszku, węglowodany i bcaa mają jakiś wpływ na leki antydepresyjne ? bo uprawiam Kulturystykę i bardzo mi zależy aby się dowiedzieć czy nie mają jakiegoś złego wpływu, przeczytałem ulotkę po leku antydepresyjnym ale nie było tam nic o suplementach diety, wiec proszę o odpowiedź, bardzo mi zależy bo nie daję mi to spokoju, jakby coś pomogło, lek jaki biorę to Aciprex.
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-08-15 08:35
Te co wymieniłeś nie "gryzą" się z lekami antydepresyjnymi.
napisał/a: Gumek94 2014-08-17 19:03
a jeszcze ostatnie pytanie do tematu, a co można powiedzieć o witaminach TREC MULTIPACK ? bo dla mnie są niezbędne i biorę je codziennie, i nie jestem do końca pewien czy powinienem je brać, więc proszę o ostatnią odpowiedź, z góry bardzo dziękuję.
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-08-18 07:02
Nie brałbym ich codziennie ze względu na dużą zawartość żelaza w składzie. Jeżeli chodzisz na siłownię to Twoja dieta na pewno składa się z produktów bogatych w ten minerał.
Dodatkowo, zawiera też kofeinę, która raczej nie jest wskazana dla osób zażywających antydepresanty.
napisał/a: Gumek94 2014-09-01 11:05
a chociaż jedną tabletkę 3x razy w tygodniu będę mógł brać ? bo mam zbilansowaną dietę a te tabletki są dla mnie niezbędne przy mojej zbilansowanej diecie i regeneracji organizmu, przecież nie wyrzucę ich do kosza, proszę o odpowiedź.
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-09-01 11:09
Możesz tak brać.
napisał/a: masta3 2015-03-06 17:56
Podlacze sie pod temat. Co myslisz fafa o matrixie kreatynowym + taurynie? ktora jest w jego skladzie?
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-03-06 17:59
Hmmm a co mam myśleć?
napisał/a: masta3 2015-03-06 18:54
Czy można suplementować tauryne (2x2000mg) podczas depresji (jeżeli ta podobno hamuje wydzielanie seretoniny?)

bcaa rowniez?
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-03-06 19:35
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22526240

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23392922

Masz 2 szybko znalezione badania. Co prawda to model zwierzęcy ale wg naukowców ma to przełożenie również na ludzi.

Badania to wykazały antydepresyjne działanie tauryny.

Możesz poszukać na forach poświęconych chorobom takim jak depresja, nerwice, alzheimer, tam raczej polecają taurynę przy tych chorobach a nie odradzają.

Stymulacja układu gabaergicznego – tauryną – bardzo przypomina działanie małych dawek leków przeciwlękowych lub… alkoholu etylowego. Następuje wydłużenie czasu czuwania – z jednoczesnym zniesieniem lęku. Tauryna ma tu jednak pewną przewagę nad lekami i alkoholem: i leki przeciwlękowe, i alkohol, w większych dawkach – najpierw sprowadzają euforię, potem – upojenie, a w końcu – zamroczenie. Natomiast tauryna – nawet monstrualnie przedawkowana – zatrzymuje się ostatecznie na zniesieniu lęku i wydłużeniu czuwania. Z tego właśnie powodu – napoje kofeinowo–taurynowe szczególnie upodobali sobie kierowcy i sportowcy z dyscyplin ekstremalnych.

http://slawomirambroziak.pl/legalne-anaboliki/tauryna-bycza-terapia/