Leki a alkohol

napisał/a: Lukaszkasprow 2011-12-04 21:49
To skąd ta informacja, która wyżej się znalazła?
napisał/a: Lukaszkasprow 2011-12-06 13:54
Po jakim czasie mogę spodziewać się poprawy wypróżniania?
napisał/a: Bea272 2011-12-07 11:54
Witam!
Czy biorąc Deflegmin 1x1 oraz Groprinosin w dawce 3x1 można spożyć alkohol?
napisał/a: alma19 2011-12-16 16:24
Witam
Czy podczas stosowania Isotrexinu można pić alkohol?
napisał/a: falco 2011-12-16 23:23
Alkohol nie powinien mieć większego wpływu na skuteczność żelu stosowanego zewnętrznie. Więc formalnie nie widzę przeciwwskazań.
djfafa
napisał/a: djfafa 2011-12-20 09:11
[url_special=http://leki.wieszjak.polki.pl/interakcje-lekow/284104,Antybiotyki-a-alkohol.html:2kawsozu]http://leki.wieszjak.polki.pl/interakcje-lekow/284104,Antybiotyki-a-alkohol.html[/url_special:2kawsozu]
napisał/a: Tyszek91 2011-12-28 15:18
Witam. Przeczytałem sporo postów na forum i powyższy link, ale nie mogę znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie: ile dni należy odczekać po terapii lewofloksacyną? (lek Lewoxa) zbliża się Sylwester więc wypadałoby wiedzieć. z góry dziękuję za odpowiedź
napisał/a: onomatopejja 2012-03-01 00:28
Stosuję lek wziewny seretide 250 dysk - proszek do inhalacji (skład: 250 µg propionianu flutykazonu i 50 µg salmeterolu w postaci ksynafonianu salmeterolu). Dodam, że:
napisal(a):Całkowita biodostępność propionianu flutykazonu po podaniu wziewnym wynosi ok. 10-30% dawki nominalnej. Wchłanianie ogólnoustrojowe odbywa się głównie z płuc i jest początkowo szybkie, a następnie powolne. Wiązanie z białkami osocza wynosi 91%. Jest szybko metabolizowany przez układ enzymatyczny CYP3A4 do nieaktywnej pochodnej kwasu karboksylowego. T0,5 wynosi ok. 8 h. Większa część dawki wydalana jest z kałem w postaci niezmienionej i metabolitu, 5% dawki wydalane jest z moczem.
Salmeterol działa miejscowo w płucach.

moje pytanie:
Czy te substancje czynne tworzą szkodliwe połączenie z alkoholem? Jeśli tak, to czy po 13 godzinach od "wciągnięcia" jednej dawki leku (biorę go raz dzienne - o 7.00 rano) ilość leku we krwi będzie na tyle mała, że będę mógł pić alkohol? Proszę zwrócić uwagę, że 1 dawka zawiera zaledwie 0,25mg (MILIGRAMA) propionianu flutykazonu, którego biodostępność wynosi co najwyżej 30%, więc wydaje mi się że 1 dawka leku jest za mała żeby mogła wchodzić w interakcje z alkoholem, ale zostawiam to Państwa ocenie.
napisał/a: Apotheker 2012-03-01 19:12
Jednorazowa, duża dawka alkoholu hamuje aktywność CYP2E1. Przy jednorazowej dawce alkoholu występuje zwiększenie ekspozycji ogólnoustrojowej na propionian flutykazonu oraz zwiększenie ryzyka wystąpienia działań niepożądanych. Salmeterol działa przynajmniej 12 h. okres półtrwania flutykazonu wynosi ok 8 h.
Pomimo wieloletnich badań doświadczalnych oraz obserwacji klinicznych szereg zagadnień dotyczących interakcji etanolu z lekami pozostaje nadal niepoznanych. Spowodowane jest to bardzo złożonymi mechanizmami tej interakcji, które są przyczyną pojawiania się trudnych do przewidzenia skutków. Nie wiem czy jakieś badania były przeprowadzone z seretide. Ale myślę, że wieczorem można sobie pozwolić na trochę alkoholu (ale bez przesady, alkohol jest dla ludzi, ale sam też szkodzi :))
napisał/a: felek41 2012-05-20 14:24
Witam, dostalem wczoraj zastrzyk przeciwko ostrej reakcji alergicznej ( użadlila mnie osa)i pani doktor powiedziala zeby przypadkiem nie probowal pic alkoholu (musiala wiedziec, ze byl mecz). Prosze mi powiedziec, dzisaj moge juz "pogrillowac" czy moze powinienem sie wstrzymac ? z gory dzieki za odpowiedz
pozdrawiam
napisał/a: TwardyMichu 2012-06-28 12:51
Witam, mam pytanie. Byłem chory (chyba to było przeziębienie, lekarz mi dokładnie nie powiedział co to jest, tylko tyle, ze powoli schodzi na oskrzela), lekarz zalecił mi branie antybiotyku (ceroxim), flavamedu i rutinacei. Miałem zązywać te lekarstwa przez tydzień więc wczoraj wieczorem ( w środe) ostatni raz je wziąłem. I tu mam pytanie, czy na ognisku klasowym, które będzie w piątek wieczorem będe mogł wypić piwo, ewentualnie kilka piw?

Mam 16 lat
napisał/a: piotrosiama 2012-06-28 13:12
To piwko możesz wypić tylko bez przesady.