Leki a alkohol

napisał/a: awit87 2011-02-19 08:18
Dziękuję za sensowną odpowiedź;) wrzodów na szczęście nie mam...a tak się też zastanawiam czy moge zjeść czekoladke z alkoholem bo akurat to jest jedyny słodycz jaki posiadam:)
napisał/a: alchemik1 2011-02-19 10:07
Jeżeli smakuje Ci słodkie żarcie do alkoholu... Jakbyś zjadł 2 tabliczki całe gorzkiej czekolady - mogłoby ewentualnie zaszkodzić (ze względu na zawartość teobrominy).
napisał/a: awit87 2011-02-19 12:48
ironia za ironią:P ...a tak na marginesie jestem dziewczyną;)
napisał/a: lenzo 2011-02-25 20:32
Witam. Czy przy stosowaniu leku Diosminex 2x dziennie mozna pic alkohol?
napisał/a: falco 2011-02-25 22:50
W mojej ocenie jednorazowe (sporadyczne) spożycie alkoholu nie powinno stanowić większego problemu.
napisał/a: lenzo 2011-02-26 09:03
Rozumiem. Ale jednorazowo tzn. jeden kieliszek? czy jedna impreza z alkoholem?
napisał/a: falco 2011-02-26 18:10
Może być impreza, alkohol raczej nie wchodzi w poważniejsze interakcje z diosminą.
napisał/a: kicuss 2011-04-08 20:59
Witam szanownych forumowiczów!
Mam pytanie odnośnie antybiotyku unidox. 2 dni temu skończyłem przyjmowanie tego leku w postaci miejscowych okładów z roztworu z unidoxu. Jutro idę na urodziny kolegi. Czy mogą wystąpić jakieś powikłania, po spożyciu alkoholu?
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
napisał/a: piotrosiama 2011-04-08 23:12
Możesz zaliczyć drinka - tylko nie przesadzaj z piciem.
napisał/a: jasieq93 2011-05-06 19:41
Witam

Mam pytanie, czy podczas stosowania szczepionki "Broncho-Vaxon" można spożywać alkohol? Nie chodzi mi o te dni w które zażywam lek, tylko o 20'sto dniowe przerwy. W najbliższym czasie czeka mnie dużo 18'stek moich znajomych na których znajdzie sie alkohol a niewiem czy sobie mogę na niego pozwolić. To samo tyczy się (choć w mniejszym stopniu) leków Isoprinosin, Aerius i Sinupret.
napisał/a: alchemik1 2011-05-11 10:41
jasieq93 napisal(a):Witam

Mam pytanie, czy podczas stosowania szczepionki "Broncho-Vaxon" można spożywać alkohol? Nie chodzi mi o te dni w które zażywam lek, tylko o 20'sto dniowe przerwy. W najbliższym czasie czeka mnie dużo 18'stek moich znajomych na których znajdzie sie alkohol a niewiem czy sobie mogę na niego pozwolić. To samo tyczy się (choć w mniejszym stopniu) leków Isoprinosin, Aerius i Sinupret.


Co do Broncho-Vaxom to nie wiem, nie są mi znane interakcje ale warto spytać lekarza. Sinupret to lek ziołowy, więc informacje na temat interakcji nie są znane. Aerius myślę, że można o ile nie weźmie się tabletki na niedługo przed libacją ale niby to lek przeciwalergiczny nowej generacji, jednak ludzie skarżą się na senność... Co do Isoprinosinu to nie jest wyraźnie określone czy alkohol można pić. Nie mniej jednak wpływa on na nerki (stężenie kwasu moczowego). Ogólnie myślę że co do tych leków wystarczyło by przypilnować okresu półtrwania i można by pić alkohol po 6-7 godzinach od zażycia tabletek.
napisał/a: rzemyk4 2011-06-27 12:56
Witam!

Dzisiaj wieczorem biorę ostatni raz tabletkę Amoksiklav. Czy w środę w nocy będę mógł wypić 5-6 piw ? Jakie mogę być skutki uboczne ( jeśli w ogóle będą ) ? Nie jestem uczulony na żaden składnik Amoksiklavu ( brałem go już wiele razu i nigdy nie miałem żadnej wysypki czy coś w tym rodzaju ). Kolega ma 18 i dlatego się pytam ?